TONI VODIŠEK NA POTI DO ZLATA: Napeto finalno soočenje je prestavljeno na petek

Svet

Koprski kajtar Toni Vodišek je na olimpijskih igrah v Franciji še vedno v vodstvu po prvi finalni regati, ki jo je končal na zadnjem mestu. Zaradi neugodnih vremenskih razmer je bila druga regata odpovedana in prestavljena na petek. Vodišek ima še vedno možnost, da z eno zmago osvoji zlato medaljo.

Vodišek je z dvema zmagama prišel kot prvi v finale, eno zmago pa ima tudi sedemnajstletni Singapurec Maximilian Maeder. Avstrijec Valentin Bontus, tretji na svetovnem prvenstvu, je zmagal v prvi regati finala. Meader in Bontus za zlato potrebujeta še po dve zmagi. Italijan Riccardo Pianosi, letošnji svetovni in evropski podprvak, je edini v finalu brez zmage.

V prvi regati finala je Vodišek začel tretji, a končal zadnji zaradi težav na drugi boji. Po drugi regati je bil njegov zaostanek za Bontusom 11 sekund, nato pa se je povečal na 13 sekund. Bontus je ohranil pet sekund prednosti pred Maederjem, Vodišek pa je prejel kazen za pet točk pribitka namesto štirih. Druga regata se je začela slabše, saj sta se Vodišek in Bontus ob koncu predzadnje minute znašla v vodi. Regata je bila prekinjena tik pred drugim štartom in prestavljena na petek zaradi šibkega vetra.

Izvrstni nastopi Janje Garnbret in Pie Babnik

Športni plezalki Janja Garnbret in Mia Krampl sta opravili drugi del polfinalne naloge v olimpijski kombinaciji – težavnost. Janja je blestela in zbrala 96,1 točke, skupaj z izkupičkom iz balvanov pa osvojila 195,7 točke, kar je skoraj 40 več od zasledovalke, Avstrijke Jessice Pilz. Mia je tekmovanje končala na 17. mestu.

Golfistka Pia Babnik je bila v četrtek najboljša in se je po dveh od štirih dni tekmovanja prebila na četrto mesto. S šestimi udarci pod parom igrišča za prvim mestom zaostaja za štiri udarce, za drugim oziroma tretjim pa samo za enega.

Zaključek olimpijskih iger v Parizu

Poletne olimpijske igre v Parizu se bližajo koncu, Slovenija pa trepeta za svoje kandidate za kolajne. Toni Vodišek se bori za zlato medaljo v razredu formula kite, Janja Garnbret se podaja v finale kot vodilna, Pia Babnik pa se prebija v ospredje na golf turnirju. Vsi upamo, da bodo slovenski športniki dosegli svoje cilje in prinesli domov nove medalje.