"Twitter uporabljajo ljudje, ki hitro mislijo"

Piran

Koper je včeraj gostil najbolj prepoznavne tviteraše in tiste  z največ sledilci. Prihajajo iz prostora nekdanje skupne države, predvsem Srbije. Na sproščenem klepetu so izmenjali nekaj pogledov na razvoj in potencial tega socialnega omrežja, vmes pa seveda tudi kakšno "čivknili" oziroma "tvitnili".

Organizator dogodka ja bil Zoran Torbica, najbolj znan srbski tviteraš, tudi organizator Blogomanije in Tvitomanije. S svojo delegacijo se v teh dneh mudi na Obali, približno 15 oseb, ki ima na Twitterju preko 100 tisoč sledilcev, pa promovira naše kraje. Nova oblika promocije, ki je se je izkazala za zelo učinkovito. 

"Zahvaljujemo se predvsem hotelu Carnevale in družbi LifeClass, saj je bila to njihova iniciativa. Oni nas namreč gostijo. Posebna zahvala gre tudi Mestni občini Koper. Navdušen sem, da je to prva občina v Sloveniji, ki ima svoj uradni Twitter profil. To je odlično za dvosmerno komunikacijo in upam, da bo tudi ostala Slovenija sledila temu pozitivnemu trendu. Twitter je odlično orodje za komunikacijo državljanov z državo in tukaj obstajajo zanimivi načrti. Ni govora o Silicijevi dolini, ampak o silicijevi obali. Všeč mi je ta ideja o IT centru. Tukaj je veliko študentov in veliko potenciala. Zato sem vesel, da smo prišli, da gre za pestro družbo. Sicer pa smo že na Tvitomaniji ugotavljali, da so socialna omrežja lahko uporabljena kot orodje za gradnjo nekih mostov, ki so bili porušeni. Prek omrežij se spoznavamo, družimo in upam, da bomo tudi boljše gospodarsko sodelovali, da se cela regija izvleče iz krize in začne z dolgo želeno rastjo," je za Regional povedal Zoran Torbica.


O Twitterju so povedali:

Katarina Vučetić (Srbija): "Nisem dolgo časa na Twitterju, šele leto dni. Tudi mojih tvitov ni veliko, imam pa zveste sledilce, ki vse objave spremljajo. Sicer bi več tvitala, če nas novinarji pri tem ne bi ovirali. Velikokrat povzemajo naše izjave napačno in pavšalno, zato se včasih držim nazaj."

Ana Palurević (Srbija): "Prvenstveno Twitter doživljam kot neko zabavo. Zaenkrat še ne porabim toliko časa za to omrežje. Veliko več sem na Facebooku, Instagramu in Foursquare-u. Sicer pa o Twitterju nič slabega, ampak vse se je začelo na Facebooku, zato kot omrežje še ni povsem razvito in v uporabi. Ponuja še veliko možnosti."

Vlastimir Čobrda (Srbija): "Twitter je enostavna dvosmerna komunikacija. Moraš komunicirat z ljudmi in jim odgovarjati. Če imaš kakšne neprijetne situacije, ki se jih mnogi bojijo, je bistveno le to, da jih obrneš sebi v prid, ponavadi najlažje s smehom. Nikoli se ne smeš spuščati v konfliktne situacije in to je neka formula uspeha."

Milica Bajković (Srbija): "V IT podjetju skrbim za odnose z javnostmi. Pri našem delu je vse več vprašanj o tem, ali se praktično vse seli na socialna omrežja. V bistvu je temu res tako. Kar počnemo kot nekoč, je le neka opora, saj danes večina komunikacije teče preko socialnih omrežij. Ta omogočajo hitre odgovore. Današnji dogodek je res zanimiv, saj smo priča občini, ki je te stvari spoznala in se tako odpira turistom, predvsem pa domačinom. To je velik korak."

Milan Vučičević (Srbija): "Moj nasvet za tiste, ki želijo biti na Twitterju razpoznavni, je ta, da naj bodo to, kar so, naj bodo aktivni in zanimivi. Na Twitterju se vse dogaja hitro. Hitri odzivi na zadnje dogodke. Zato bi lahko trdil, da Twitter uporabljajo ljudje, ki hitro mislijo. Sicer je zaenkrat Facebook veliko bolj popularen, še posebno na področju bivše Jugoslavije. Vendar je Twitter hitrejši. Novice so tam iz prve roke."

Roni Kordiš (Slovenija): "V Sloveniji se je Twitter začel širiti šele pred štirimi leti. Ljudje, ki so začeli so ostali, inercije pa ni. Težava je namreč v tem, da v 140 znakih zelo težko nekaj pametnega poveš. Zakaj ga pomembneži več ne uporabljajo ne vem, najbrž pa je boljše tako, saj bi pisali samo oslarije."

Ivana Đujić (Srbija): "Uporabljam tako Twitter kot Facebok. Na Facebooku imam stran s 85 tisoč lajki, na Twitterju pa le 3 tisoč, saj sem se prijavila pred kratkim. Ampak to je jasno. Ljudje na Facebooku dobijo slike in to je najbrž glavna prednost pred Twitterjem, kjer je treba nekaj napisati. To je za marsikoga težko."

Bojan Bernik (Hrvaška): "Srbija ima med državami nekdanje Jugoslavije odstotkovno gledano največ ljudi tako na Facebooku kot na Twitterju. Twitter še ni doživel velikega uspeha, mislim, da ga bo v kratkem prehitel tudi Instagram, ker se veže s Facebookom. Zato, ker je veliko lažje objavljati slike kot pa pametne statuse. Twitter je drugačen način komunikacije, veliko bolj direkten, ki ga ljudje v našem prostoru še ne prakticirajo."

Deli novico:

?!? |  14 .06. 2013 ob  17: 37
Ocitno nekateri slabo berejo clanke, jaz namrec vidim, da sta komentarje dala tudi hrvat in slovenec....;-) boooooo?!?!
Balkan |  14 .06. 2013 ob  15: 08
Tukaj ga je bilo še preveč na kupu.
fitter |  14 .06. 2013 ob  13: 26
že tako je mladina obsedena s socialnimi omrežji...tviter pa popolnoma priklene uporabnika na napravo..vsake 2 minuti gledat kdo kaj čivka...ampak biznis je za tiste ki to prodajajo...ostali so ovce oz sledilci kot pravijo
komentar |  14 .06. 2013 ob  11: 00
a samo srbi so dali komentarje? organizator in slovenski udeleženci so pa tiho? valjda je tem srbom mega! priti v razviti svet in hvalit popotovo kavico.
Hitromisleci |  14 .06. 2013 ob  07: 43
Grow up and find a job!