V eksploziji v tovarni za proizvodnjo pirotehničnih sredstev v južni kitajski provinci Guangxi je v petek življenje izgubilo 11 ljudi, 17 pa je bilo ranjenih. Lokalna policija je po dogodku aretirala upravnika ter pravnega zastopnika tovarne, ki pa ni navedla vzroka eksplozije.
V eksploziji v kitajski tovarni več mrtvih
Kronika
Podobni incidenti, povezani s pirotehniko, na Kitajskem niso redkost. V februarski eksploziji tovornjaka, ki je prevažal pirotehnična sredstva, se je porušil most na avtocesti, pri čemer je umrlo 11 ljudi.
Po poročanju Xinhue,sta medtem eksploziji v dveh pirotehničnih tovarnah lani terjali skupno 14 smrtnih žrtev, medtem ko je bilo 13 ljudi ranjenih.
Obsežna kitajska pirotehnična industrija sicer slovi po pomanjkljivih varnostnih standardih, kitajski pirotehnični izdelki pa pogosto ne dosegajo zahtevanih standardov mnogih držav uvoznic
Regional priporoča
Več kronike
NA ŠKOFIJAH ZASEGLI ŠE ENO POŠILJKO: Morski ježki so bili najverjetneje namenjeni gostincem
T.K.
-
21.2.2025 ob 14:44
POOSTREN NADZOR AVTOBUSOV IN TOVORNJAKOV NA PRIMORKI: Takšne kršitve so bile ugotovljene
M.U.
-
21.2.2025 ob 12:41
PRI FERNETIČNIH S TOVORNJAKOM PO AVTOCESTI V NAPAČNO SMER: Policisti ga niso izsledili, so ga pa kamere
T.K.
-
21.2.2025 ob 12:35
NA GORIŠKEM 'PRESTREGEL' IZGUBLJENO POŠILJKO: S tal pobral več kosov mesa in se odpeljal v neznano
N.J.
-
20.2.2025 ob 15:00
ZA 20 TISOČAKOV ŠKODE: Med požarom dveh vozil v Bertokih ukradli registrski tablici
N.J.
-
20.2.2025 ob 13:40
Zadnje iz goriške
Več trendov
Novo iz Slovenije
NIKA PREVC JE BILA VELIKEMU IZZIVU VEČ KOT KOS: Petič zapored do zmage! (FOTO)
N.J.
-
včeraj ob 17:46
OSKRBNINE V DOMOVIH DRAŽJE ZA 0,7 ODSTOTKA: Sredstva za dvig plač zaposlenih iz proračuna
T.K.
-
21.2.2025 ob 14:03
PO OČITKIH O NAGOVARJANJU MLADOLETNIKA K SPOLNOSTI ODSTOPIL: Matej Zorko ne bo več župan Dornave
A.P.
-
21.2.2025 ob 13:14
ODGOVOR TONINA NA SPOR Z SDS: Oblikoval je svojo nacionalno delegacijo v skupini EPP
A.S.
-
21.2.2025 ob 11:53