V KOPRU INFARKTNO TEKMO SPREMLJALI V TAVERNI: Kaj je sprožilo najglasnejši odziv? (FOTO, VIDEO)

Koper

Ljubitelji nogometa, ki so si tekmo osmine finala evropskega nogometnega prvenstva med Slovenijo in Portugalsko ogledali na velikem zaslonu v koprski Taverni, so ob zgrešenih enajstmetrovkah Iličića, Balkovca in Verbiča večinoma obnemeli in nato mirno odšli, zavedajoč se, da je slovenska reprezentanca dosegla več od pričakovanega.

Ponos ❤️ #SrceBije ???????? #EURO2024

Posted by Nogometna zveza Slovenije on Monday, July 1, 2024

Koprska občina, ki je oglede prejšnjih tekem slovenske reprezentance organizirala na Ukmarjevem trgu oziroma na ribiškem pomolu, se je zaradi slabe vremenske napovedi odločila za premik na pokrito prizorišče, v bližnjo Taverno.

Zbralo se je med 200 in 300 ljudi, nekaj jih je prenos spremljalo tudi v bližnjih lokalih. Vremenska napoved, ki ni izključevala možnosti močne nevihte v času tekme, je verjetno koga prepričala, da je ostal doma. Navijači so prinesli nekaj zastav, klobukov in podobnih rekvizitov, prižgali pa so tudi nekaj dimnih zaves. Vremenskih težav nato ni bilo, navijače pa je nekoliko razjezil izpad televizijskega signala, ki je trajal več minut. V tem času je večina spremljala dogajanje v Frankfurtu preko mobilnih telefonov.

Konec tekme v Frankfurtu. Po enajstmetrovkah je slavila Portugalska 3:0. Fantje, ponosni smo na vas ❤️ #SrceBije za Slovenijo ❤️????????

Najglasnejši odziv in nekaj dima je sprožila obramba Jana Oblaka po strelu Cristiana Ronalda z 11 metrov v 103. minuti, podobno je bilo ob priložnosti Benjamina Šeška pet minut pred koncem podaljškov. Pred izvajanjem odločilnih enajstmetrovk je bilo med množico čutiti napetost in zgrešeni strel Josipa Iličića je sprožil veliko vzdihov. Z vsakim strelom, po katerem se je prednost Portugalcev zvišala, pa je bilo opaziti vse več vdanosti v usodo.

Dobre pol ure po koncu tekme je bilo sicer slišati nekaj trobljenja avtomobilov, večinoma pa so se zaradi pozne ure gledalci odpravili naravnost domov.