V svojem govoru je ameriški predsednik Joe Biden nedavno naredil nekaj pomembnih napak v zvezi z evropskimi voditelji. Med opisovanjem pogovora z nekdanjo nemško kanclerko Angelo Merkel je omenjal pokojnega Helmuta Kohla, poroča NBC News.
BIDEN SPET USEKAL MIMO: Zamešal je Angelo Merkel in pokojnega Helmuta Kohla
Svet
Biden se je napačno spominjal, kako ga je Helmut Kohl vprašal o dogodkih v britanskem parlamentu, ki so se zgodili leta 2021, čeprav je Kohl preminil leta 2017. Ta napaka ni bila osamljena, saj je Biden v istem tednu zamenjal francoskega predsednika Emmanuela Macrona z nekdanjim predsednikom Françoisom Mitterrandom, ki je umrl leta 1996.
Bidenove napake v spominjanju srečanj z evropskimi voditelji so postale del politične razprave o njegovi zmožnosti za opravljanje funkcije predsednika zaradi njegove starosti. Kot najstarejši predsednik ZDA, ki je trenutno na položaju, se sooča s kritikami in dvomi o svoji sposobnosti za morebiten drugi mandat.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz sveta
Zadnje iz goriške
Več kronike
NA ŠKOFIJAH ZASEGLI ŠE ENO POŠILJKO: Morski ježki so bili najverjetneje namenjeni gostincem
T.K.
-
včeraj ob 14:44
POOSTREN NADZOR AVTOBUSOV IN TOVORNJAKOV NA PRIMORKI: Takšne kršitve so bile ugotovljene
M.U.
-
včeraj ob 12:41
NA GORIŠKEM 'PRESTREGEL' IZGUBLJENO POŠILJKO: S tal pobral več kosov mesa in se odpeljal v neznano
N.J.
-
20.2.2025 ob 15:00
ZA 20 TISOČAKOV ŠKODE: Med požarom dveh vozil v Bertokih ukradli registrski tablici
N.J.
-
20.2.2025 ob 13:40
Več trendov
Novo iz Slovenije
OSKRBNINE V DOMOVIH DRAŽJE ZA 0,7 ODSTOTKA: Sredstva za dvig plač zaposlenih iz proračuna
T.K.
-
včeraj ob 14:03
ODGOVOR TONINA NA SPOR Z SDS: Oblikoval je svojo nacionalno delegacijo v skupini EPP
A.S.
-
včeraj ob 11:53