Z ministrstva za izobraževanje znanost in šport so sporočili, da je inšpektor pred dnevi zaključil inšpekcijski nadzor na OŠ Deskle v zvezi z medvrstniškim nasiljem in neizvajanjem pouka biologije ter kemije v osmem in devetem razredu. Zaradi malomarnosti in neopravljanja svojih dolžnosti bo inšpektor svetu šole predlagal razrešitev ravnatelja Vojka Simčiča.
DESKLE: Inšpektorja za razrešitev ravnatelja, slednji nedosegljiv
Posočje
Inšpektor Inšpektorata RS za šolstvo in šport je izredni inšpekcijski nadzor na OŠ Deskle v zvezi z medvrstniškim nasiljem in v zvezi s prijavo, ki se nanaša na neizvajanje pouka predmetov kemije in biologije v 8. in 9. razredu v letošnjem in minulem šolskem letu, zaključil 19. januarja. “V sporočilu je zapisal, da je bilo ugotovljenih več kršitev šolske zakonodaje, tudi v zvezi z neustrezno obravnavo medvrstniškega nasilja, zato sta inšpektorja za šolstvo, ki sta opravljala nadzor na šoli, izrekla večje število ukrepov. Ravnatelju in zavodu je bilo podanih 11 odredb ter 9 predlogov za izboljšave pri izvedbi vzgojno izobraževalnih dejavnosti šole. Šoli oziroma ravnatelju pa sta inšpektorja za šolstvo zaradi ugotovljenih kršitev in nepravilnosti izrekla še 14 opozoril,” so sporočili z ministrstva.
Vse skupaj se je začelo v decembru, ko je v javnosti odjeknila afera o medvrstniškem nasilju.
“Ker je po presoji inšpektorja za šolstvo ravnatelj malomarno opravljal svoje dolžnosti in ni dosledno izvrševal nalog, ki so predvidene z zakoni in drugimi predpisi, ter vsem učencem v prostorih šole tudi ni zagotovil varnega in spodbudnega okolja, zaradi česar so v zavodu nastale hujše posledice, sta inšpektorja svetu OŠ Deskle predlagala razrešitev ravnatelja,” so še napisali na ministrstvu.
Zaznali vrsto nepravilnosti in kršitev
Kot so nam še sporočili z ministrstva, se je inšpektor za omenjen ukrep odločil na podlagi velikega števila nepravilnosti in kršitev, ki so bile ugotovljene ob izvedbi izrednega inšpekcijskega nadzora kakor tudi na podlagi ocene, da mora v navedeni zadevi ravnatelj šole kot pedagoški vodja in poslovodni organ šole, ki je hkrati tudi odgovorna oseba, prevzeti odgovornost za to, da v daljšem časovnem obdobju ni bil sposoben poskrbeti za varnost učencev ter za zakonito delo zavoda.
“Odločitev sveta zavoda in njihovo pisno poročilo v zvezi s predlogom za razrešitev ravnatelja Inšpektorat RS za šolstvo in šport pričakuje do 10. februarja letos,” so še sporočili z ministrstva.