DOGOVORI PROPADLI: Občina Bovec v upravljanje Kanina, išče se kader

Posočje

Občina Bovec zaradi zanje nesprejemljivih pogojev družbe Strokovne gorske storitve, ki se je edina prijavila na razpis za upravljanje z žičniškimi napravami na smučišču Kanin, z njo ni sklenila pogodbe. Zato je začela postopke za ustanovitev svoje družbe za upravljanje s smučiščem, predlog o ustanovitvi pa bodo bovški svetniki obravnavali v torek.

 

"Zaradi nekaterih nesprejemljivih pogojev, postavljenih s strani družbe Strokovne gorske storitve, ki se je edina prijavila na javni razpis za upravljanje z žičniškimi napravami na smučišču Kanin oziroma različnih stališč do posameznih določil koncesijske pogodbe, ki jih v pogovorih za sklenitev končnega dogovora nismo uspeli približati in uskladiti, do podpisa pogodbe ni prišlo," so sporočili z bovške občine.

Občina Bovec je zato začela postopke za ustanovitev družbe za upravljanje s smučiščem Kanin v stoodstotni lasti občine, v kateri želi zaposliti čim več kadra iz domačega okolja. Predlog o ustanovitvi družbe bodo svetniki obravnavali in o tem odločali na izredni seji občinskega sveta Občine Bovec v torek.

Ob tem pa vabijo interesente, ki se želijo zaposliti v novem podjetju: "Z željo pridobitve dragocenega časa vse interesente za delo v novi družbi vabimo k informativni prijavi na delovna mesta direktor družbe, strojnik, nadzornik, strežnik, reševalec in kader za delo v restavraciji Prestreljenik."

Občina Bovec je načrtovala podelitev koncesijo za upravljanje s kaninskim smučiščem za deset let z možnostjo podaljšanja. Koncesija bi zajemala krožno kabinsko žičnico Kanin, sedežnice Skripi, Prevala in Graben ter ostalo infrastrukturo, kot so prostori za blagajne, skladišča in restavracija.

Smučišče na Kaninu ni obratovalo od januarja 2013, ko je bila zaradi poškodbe zaustavljena krožno-kabinska žičnica. Junija tistega leta je v stečaj šla družba ATC Kanin, ki je upravljala s smučiščem.

 

Po več neuspešnih dražbah je julija lani naprave prevzela Občina Bovec, v korist katere sta se premoženju odpovedala upnika Hit in Heta Asset Resolution. Projekt sanacije smučišča je nato podprlo tudi gospodarsko ministrstvo, zagotovilo je 5,9 milijona evrov, od česar je bilo na voljo 3,8 milijona evrov iz evropskega sklada za regionalni razvoj.

Stekla je obnova kabinske žičnice, katere ponovni zagon je bil sprva predviden že za lansko zimo, a je na dela deloma vplivalo vreme, deloma pa prepočasna dobava delov, tako da so žičnico znova zagnali septembra letos.

Deli novico:

riki |  16 .11. 2016 ob  13: 39
Če bo vzela občina Bovec v upravljanje bo kmalu pogreb.
SI MONA  |  16 .11. 2016 ob  10: 53
Če hoče smučanje funkcionirati v SLO moramo sprejeti tuje modele upravljanja .Kdor ima gostinjske objekte in prenočišča v smučarskem središču mora plačati določen % od prihodka ker žičničarji samo od prodaje kart ne morejo preživeti in se spuščati v nove investicije ki bodo privlekle goste .Do zdaj so bili vsi gostinjci indiferenti ko pa se je zgodil Bovec in so ostali brez gostov pa jok .Upam da jim je to bila šola in se bodo zorganizirali po takem sistemu drugače jim grozi spet črn scenarij .