Le deset dni nas loči od začetka meteorološkega poletja, v katerega vstopamo s prvim junijskim dnem. To je obdobje, ko velika meteorološka podjetja objavljajo svoje sezonske napovedi.
KAKŠNO POLETJE NAS ČAKA? Napovedujejo pasjo vročino z ekstremnimi temperaturami!
Svet
Po pravkar objavljeni sezonski napovedi Accuweatherja bo poletje v Evropi peklensko vroče in suho, še posebej pa poudarjajo, da bi lahko temperature zraka na severu Italije in v nižjih predelih Balkana dosegle ekstremnih 40 °C. Na vidiku je nekaj močnejših toplotnih valov oz. dolgotrajne večtedenske vročine. Podoben vremenski vzorec naj bi bil tudi v Franciji in Nemčiji, kjer je verjetna izrazita hidrološka suša.
Če gre verjeti ameriškim meteorologom, nimamo druge izbire, kot da se pripravimo na dolgo in vroče poletje.
Komentiraj
Ištrijan |
21 .05. 2020 ob 12: 37
3
To "pasjo vročino" napovedujete že celo desetletje, dejansko pa vsako leto temperatura (vsaj pri nas) le redko kdaj preseže normalnih 35 stopnij!
Regional priporoča
Novo iz sveta
Zadnje iz goriške
Več kronike
NA ŠKOFIJAH ZASEGLI ŠE ENO POŠILJKO: Morski ježki so bili najverjetneje namenjeni gostincem
T.K.
-
21.2.2025 ob 14:44
POOSTREN NADZOR AVTOBUSOV IN TOVORNJAKOV NA PRIMORKI: Takšne kršitve so bile ugotovljene
M.U.
-
21.2.2025 ob 12:41
PRI FERNETIČNIH S TOVORNJAKOM PO AVTOCESTI V NAPAČNO SMER: Policisti ga niso izsledili, so ga pa kamere
T.K.
-
21.2.2025 ob 12:35
NA GORIŠKEM 'PRESTREGEL' IZGUBLJENO POŠILJKO: S tal pobral več kosov mesa in se odpeljal v neznano
N.J.
-
20.2.2025 ob 15:00
ZA 20 TISOČAKOV ŠKODE: Med požarom dveh vozil v Bertokih ukradli registrski tablici
N.J.
-
20.2.2025 ob 13:40
Več trendov
Novo iz Slovenije
DRŽAVE Z NAJNIŽJIMI IN NAJVIŠJIMI MINIMALNIMI PLAČAMI V EU: Slovenija na sedmem mestu
N.J.
-
danes ob 08:54
NIKA PREVC JE BILA VELIKEMU IZZIVU VEČ KOT KOS: Petič zapored do zmage! (FOTO)
N.J.
-
včeraj ob 17:46
OSKRBNINE V DOMOVIH DRAŽJE ZA 0,7 ODSTOTKA: Sredstva za dvig plač zaposlenih iz proračuna
T.K.
-
21.2.2025 ob 14:03