Kobarid za naslov državnega prvaka

Posočje

Znana sta oba finalista državnega prvenstva v dvoranskem nogometu, za naslov se bosta udarili vodilna ekipa Litija in kobariški Oplast, drugouvrščeni na lestvici. Prva finalna tekma bo na sporedu v petek, 11. aprila. Za tretje mesto se bosta na dveh tekmah, 11. in 18. aprila, sprva v Tolminu, potem v Sevnici, pomerila Puntar in Sevnica.

Aktualni državni prvak Litija je doma s 3:0 premagal tolminskega Puntarja. V prvem polčasu so za varovance Bojana Žunka zadeli Mile Simeunovič, Borut Ručna in Željko Mitrakovič.

Precej bolj razburljivo je bilo v Sevnici, kjer je Oplast Kobarid slavil s 3:2. Povedli so gostje, zadel je Jani Ručna. Na 1:1 je poravnal Nenad Kurtič. V drugem polčasu so gostje povedli z golom Primoža Zorča. V 36. je na 2:2 izenačil Uroš Martič. Oplast je izkoristil zmedo v domači vrsti in prek Danija Vulikiča prišel do zmage 2:3.

Prve tri finalne tekme, v igri na tri zmage, bodo 11., 15. in 18. aprila. V končnici za državnega prvaka v tekmovalnem letu 2013/2014 se igra na izpadanje. V četrtfinalu končnice se je igralo na dve dobljeni tekmi iste ekipe, v polfinalu in finalu te končnice pa se igra na tri dobljene tekme iste ekipe.