KOPRČANI ŠE ČETRTIČ IZGUBILI PROTI LJUBLJANČANOM: Olimpija v Stožicah slavila s 3:2 (2:1) (FOTO, VIDEO)

Slovenija

Nogometaši Olimpije so v 33. krogu Prve lige Telemach premagali Koper s 3:2 (2:1).

Čeprav je po osvojitvi državnega naslova prednost pri Olimpiji dobil še finale pokalnega tekmovanja, pa so izbranci Alberta Riere vseeno vpisali nove tri točke. Še četrtič v sezoni so premagali Koper. Zdaj so Ljubljančani pri 73 točkah, Koper pa zaseda četrto mesto s 50 točkami. Četrto mesto še prinaša evropske nastope, to pa je dosegljivo tudi še Domžalam in Muri, ki imata na petem in šestem mestu po 46 točk.

Olimpija je povedla v osmi minuti, ko je z roba kazenskega prostora natančno meril Anes Krdžalić. Deveti gol v sezoni pa je v 15. minuti dosegel Svit Sešlar. Rudi Požeg Vancaš je izgubil žogo na svoji polovici, odvzel mu jo je Krdžalić in nato tudi podal do Sešlarja, ki je na koncu spodkopal žogo in jo poslal čez Adnana Golubovića v mrežo za 2:0.

Ljubljančani so delovali odločneje, konkretneje, med drugim je še Aldair Djalo zapravil eno priložnost v 24. minuti, v 28. minuti pa so Koprčani po pregledu posnetka dobili najstrožjo kazen po prekršku Marcela Ratnika. Z bele pike je zanesljivo zadel Bright Edomwonyi. Koper je sicer v tem delu vzpostavil ravnotežje, vendar mu nobenega več od skupno 11 strelov v prvem polčasu ni uspelo realizirati.

V 53. minuti so sodniki pokazali na novo najstrožjo kazen po igranju z roko Maja Mittendorferja. Kazenski udarec je minuto pozneje izvedel Timi Max Elšnik in zanesljivo zadel za 3:1. Malce pozneje je bil nevaren še Admir Bristrić, v 57. minuti pa je moral posredovati Golubović po novem strelu Aldairja Djaloja.

Pozneje sta obe ekipi imeli še nekaj priložnosti, v 72. minuti pa se je Koper vrnil v igro, potem ko je Andrej Kotnik zadel v zgornji kot Olimpijinih vrat s strelom z 20 metrov. V 90. minuti so imeli Koprčani lepo priložnost za izenačenje, vendar je Matevž Vidovšek preprečil veselje Maksu Barišiću po strelu iz bližine.

V 93. minuti je na drugi strani Mario Kvesić zadel prečko, okvir gola pa je zatresel tudi David Sualehe z močnim strelom nekaj sekund pred koncem tekme.

Olimpija bo v 34. krogu v sredo gostovala pri Radomljah, Koper pa bo v četrtek gostil Domžale.

* Stadion Stožice, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Brezar.
* Strelci: 1:0 Krdžalić (8.), 2:0 Sešlar (15.), 2:1 Edomwonyi (29./11 m), 3:1 Elšnik (54./11 m), 3:2 Kotnik (72.).
* Olimpija: Vidovšek, Crnomarković (od 86. Karamatić), Estrada, Ratnik (od 83. Lasickas), Krefl (od 78. Sualehe), Krdžalić, Aldair, Elšnik, Kvesić , Sešlar (od 78. Rui Pedro), Bristrić (od 86. Špehar).
* Koper: Golubović, Koderman, Novoselec (od 48. Bilić), Mittendorfer, Palčič, Correia, Požeg Vancaš (od 62. Kotnik), Vešner Tičić (od 73. Benedičič), Kambič (od 62. Barišić), Nkada (od 73. Jašaragić), Edomwonyi.
* Rumeni kartoni: Sešlar, Ratnik, Krefl, Crnomarković, Sualehe; Palčič, Mittendorfer.