Kupce zanima predvsem premično premoženje Primorja v stečaju

Vipavska dolina

Stečajni upravitelj Primorja Rudolf Hramec je večje nepremičnine podjetja doslej prodajal neuspešno. Kot ugotavlja, so kupcem bolj zanimivi različni gradbeni stroji in ostale premičnine, ki so ostale ob stečaju Primorja, saj jih je uspel že kar precej tudi prodati. Nepremičnine pa so bistveno dražje, zato poteka prodaja počasneje.

Stečajni upravitelj je sicer zelo zadovoljen s tem, da je uspel oddati v najem del nekdanjega proizvodnega obrata Primorje ABK za izdelavo armiranobetonskih izdelkov: "Upam, da bo najemnikom uspelo vzdržati to konkurenco na trgu, ker se proizvodnja kar dobro oživlja in ob tem zaposluje nove delavce."

Dnevnik je že aprila poročal, da so skoraj dve leti po začetku stečaja Primorja v tem obratu znova zabrneli stroji. To je bil sicer po pisanju časnika eden najbolj perspektivnih ostankov Primorja, o njem pa se je nekaj časa govorilo celo kot o jedru novega Primorja.

Proizvodnjo oživila tri podjetja

Proizvodnjo so po pisanju časnika oživila tri podjetja. Stopar PGM iz Lokavca pri Ajdovščini je najel del nekdanjega obrata in začel proizvodnjo svežega betona ter betonske galanterije, družba PGM Hotič je za tri mesece najela linijo za izdelavo votlih betonskih plošč, del proizvodnih hal pa je v najem vzelo tudi podjetje Sustinno, ki proizvaja fasadne elemente velikih dimenzij z vgrajeno toplotno izolacijo.

Manj uspeha je pri drugih nepremičninah, a zanimanje naj bi obstajalo. "Za vse samske domove Primorja so kupci že pokazali določeno zanimanje, od Nove Gorice, Izole in Kopra, zanimivi so tudi določeni obrati znotraj ajdovske enote Mehanizacija, ki smo ga prav zaradi lažje dostopnosti podjetnikom razdelili na več posameznih enot kot nekakšno obrtno cono," je povedal Hramec.

Samska domova v Kopru in Izoli je stečajni upravitelj že poskušal prodati na dražbi, vendar za izolsko stavbo ni bilo nobenega dražitelja, zainteresiranemu kupcu nepremičnine v Kopru pa je bila cena očitno previsoka. Takrat je Hramec za STA povedal, da je bilo kar nekaj zanimanja za ti nepremičnini, zato so se tudi odločili za razpis dražbe. Hramec bo sedaj pripravil nov predlog prodaje teh dveh nepremičnin.

Kupci so zanimanje pokazali za nakup počitniških apartmajev in ostalih počitniških zmogljivosti tako v Sloveniji kot na Hrvaškem, betonarne v Kranju, poslovnih prostorov v Rotundi v Kopru, različnih zemljišč in stanovanj v različnih slovenskih krajih.

Zanimivo zemljišče v Ljubljani

"Zelo je zanimivo tudi naše zemljišče na Letališki ulici v Ljubljani. Zanj se zanimajo predvsem tisti, ki se ukvarjajo s prevozništvom ali logistiko, ker je v neposredni bližini carinarnice," je še dejal Hramec.

Po njegovem mnenju je imelo Primorje tako v poslovnem kot tudi tržnem segmentu objekte na lokacijah, ki so zanimive za prodajo, gradnja pa je bila dobra, zato je po njih veliko povpraševanja.

Zdaj poskuša prodati tudi nepremičnine na Debelem rtiču, za katere je novogoriško okrožno sodišče izdalo sklep o prodaji z zbiranjem ponudb. Pet parcel v velikosti od 580 do 31.919 kvadratnih metrov je naprodaj v paketu, izklicna cena zanje pa znaša dobrih 7,4 milijona evrov. Ponudbe pričakujejo do 18. avgusta.

Deli novico: