NAPETA TEKMA V BONIFIKI: Na koncu so se veselili Koprčani

Koper

Rokometaši Kopra so v 6. krogu lige NLB premagali Jeruzalem Ormož s 27:23 (13:12).

JAAAAA! Tako pa bo šlo fantje! ???????????? #ZmagujemoSkupaj Zavarovalnica Sava

Posted by RD Koper on Saturday, October 14, 2023

Koprski rokometaši so se s tretjo zmago v sezoni utrdili na sredini prvenstvene razpredelnice. Do zmage so prišli težje, kot to kaže končni izid. V prvem delu prednosti 11:7 niso nadgradili in dovolili gostom, da so poravnali in ob polčasu je bila razlika minimalna, v drugem pa so si Primorci vendarle prigarali obe prvenstveni točki.

Ključna je bila končnica. Koprčani so drugi del dobro začeli, a velike prednosti še enkrat niso znali obdržati. Vodstvo 19:14 se je stopilo in v 52. minuti je bil izid 21:20. Pri Ormožanih je sledil strelski mrk, Andraž Kete, Andraž Makuc in Tine Poklar pa so v naslednjih petih minutah poskrbeli za vodstvo 24:20 in mirnejšo končnico.

Prenos tekme 6. kroga Liga NLB! ???? ???? RK Jeruzalem Ormož #ZmagujemoSkupaj ????????

Pri domačih je s sedmimi goli izstopal Makuc, vratar Marin Đurica pa je zbral 14 obramb. Na nasprotni strani je devet golov dosegel Tadej Sok.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, ormoška pa bo gostila Škofljico.

* Dvorana Bonifika, sodnika: Hotko, Miklavčič.
* Koper: Đurica, Poklar 5, Konjević 3, Bekrić 3, Morato, Moljk, Beganović, Stojanović, Muminović, Groff, Zugan 3, Sanabor 1, Makuc 7, Kete 5 (1), Jelovčan, Breznikar, Lisica.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Kolmančič 1, Munda 3, Sok 9, Vincek, Žuran, G. Hebar 1, M. Hebar 4, Balent, Šulek, Vincek, Blagotinšek, Pungartnik, Krabonja, Jerenec 2, Zemljič.
* Sedemmetrovke: Koper 2 (1), Jeruzalem Ormož 3 (3).
* Izključitve: Koper 10, Jeruzalem Ormož 8 minut.