NAPETO NA BLEDU: Izolan v boj za evropsko krono

Slovenija

Na Bledu se bo danes končalo evropsko prvenstvo v veslanju. S slovenskega stališča bo najbolj napeta tekma na sporedu ob 10.51, ko se bo v lahkem skifu za odličje potegoval Izolčan Rajko Hrvat.

Izolan je lani osvojil bronasto odličje na svetovnem prvenstvu, letos pa slavil na uvodni tekmi svetovnega pokala v Zagrebu. Na Bledu ga je v predtekmovanju premagal Italijan Niels Torre, za finale pa je Hrvat napovedal revanšo.

"Upam, da se vidiva v nedeljo v finalu, da vrnem udarec," je že po predtekmovanju povedal Hrvat, nato pa dodal, da si želi samo svoj najboljši tukajšnji nastop. "Moram nastopiti, kot da gre za življenje," želje po kolajni ne skriva trenutno najboljši slovenski veslač.

Nastopile bodo tudi ostale tri slovenske posadke. Ob 9.20 bo v finalu D med skifisti tekmoval Filip Matej Pfeifer, le pet minut kasneje v finalu C nastop med dvojci brez krmarja čaka Nika Krebsa in Jako Časa. Nina Kostanjšek bo v finalu B skifistk tekmovala ob 10.28.