Odbojkarji Salonita klonili v finalu

Posočje

Odbojkarji ACH Volleyja so še devetič osvojili slovenski pokal. V finalu zaključnega turnirja v Šempetru so s 3:1 (-18, 20, 12, 16) premagali Salonit Anhovo, branilca naslova, ki je imel do zdaj ravno toliko naslovov kot najboljši slovenski klub zadnjih let.

Kanalci, ki so lani prekinili dolg niz pokalnih uspehov ACH Volleyja, so bili tekmecem enakovredni le niz in pol, po izidu 12:12 v drugem nizu, potem ko je trener prvakov Tomi Šmuc opravil nekaj zamenjav, pa so Ljubljančani po seriji točk Erica Mochalskega dobili krila, zanesljivo dobili drugi niz, nato pa povsem zagospodarili na igrišču in brez posebnih težav prišli do zmage. Za Salonit je dodatno oteževalno okoliščino predstavljala poškodba izkušenega Darja Savičića, ki si je v tretjem nizu zvil gleženj ter moral zapustiti igrišče.

V polfinalu je ACH s 3:0 ugnal Panvito, Salonit pa z istim izidom gostitelje turnirja, igralce SIP Šempetra.