Oplast Kobarid tretjič pokalni zmagovalec

Posočje

Oplast Kobarid je zmagovalec zaključnega turnirja slovenskega pokala v dvoranskem nogometu. V Podčetrtku je v finalu z 11:7 (5:2) ugnal Dobovec Pivovarno Kozel. Za Kobaridce je to tretji pokalni naslov, najboljši so bili že v letih 2005 in 2006. Po številu zmag so se tako izenačili s Puntarjem, sosedsko ekipo iz Tolmina.

Junak tekme je bil Jure Lenarčič, ki je dosegel štiri gole.

Oplast je že po prvem polčasu vodil s 5:2 - gole so dosegli Simon Skubin, Jaka Sovdat, Lenarčič, vratar Igor Bratič in Jani Ručna, v drugem polčasu je Lenarčič hitro dosegel še šesti gol, gostitelji, za katere je v prvem delu oba gola dosegel Rok Mordej, so nato vratarja zamenjali s petim igralcem. A poteza ni obrodila sadov, saj sta Lenarčič s svojim tretjim golom in Anže Širok poskrbela, da je na semaforju kazalo 2:8.

Videti je bilo, da je tekma odločena. Toda igralci Dobovca so se približali na 5:8, vse dileme o zmagovalcu pa je s svojim četrtim golom rešil Lenarčič.