Rok za oddajo davčnega obračuna davka od dohodkov pravnih oseb ter davčnega obračuna akontacije dohodnine in dohodnine od dohodka iz dejavnosti za lani se je zaradi koronavirusa premaknil s konca marca na konec maja. Ker je zadnji majski dan nedelja, je skrajni rok za oddajo ponedeljek, 1. junija, so spomnili v Fursu.
OPOMNIK IZ FURSA: Skrajni rok za oddajo davčnega obračuna
Slovenija
V Finančni upravi RS (Furs) so ob tem navedli, da rok za plačilo davčne obveznosti po omenjenih obračunih ostaja 30 dni po predložitvi davčnega obračuna. V primeru, če bo zavezanec predložil davčni obračun na skrajni rok, torej 1. junija, mora davčno obveznost plačati najpozneje do 1. julija.
Davčni obračun davka od dohodkov pravnih oseb za leto 2019 je do 24. maja oddalo 76.276 zavezancev ali okoli 70 odstotkov, davčni obračun akontacije dohodnine in dohodnine od dohodka iz dejavnosti pa je za lani oddalo 100.673 zavezancev oz. približno 80 odstotkov, so še navedli.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Zadnje iz goriške
Več kronike
NA ŠKOFIJAH ZASEGLI ŠE ENO POŠILJKO: Morski ježki so bili najverjetneje namenjeni gostincem
T.K.
-
včeraj ob 14:44
POOSTREN NADZOR AVTOBUSOV IN TOVORNJAKOV NA PRIMORKI: Takšne kršitve so bile ugotovljene
M.U.
-
včeraj ob 12:41
NA GORIŠKEM 'PRESTREGEL' IZGUBLJENO POŠILJKO: S tal pobral več kosov mesa in se odpeljal v neznano
N.J.
-
20.2.2025 ob 15:00
ZA 20 TISOČAKOV ŠKODE: Med požarom dveh vozil v Bertokih ukradli registrski tablici
N.J.
-
20.2.2025 ob 13:40