Na merilnem mestu Otlica v Trnovskem gozdu je urna vrednost ozona danes ob 15. uri presegla opozorilno vrednost 180 mikrogramov na kubični meter. Merilno mesto je določeno tako, da podatki veljajo za širšo okolico, kar pomeni, da so vrednosti ozona visoke v višjih predelih Primorske, so sporočili iz agencije za okolje (Arso).
OPOZORILO ARSA: Na Primorskem presežena opozorilna vrednost ozona
Slovenija
Presežena urna vrednost ozona je bila 186 mikrogramov na kubični meter, povprečna osemurna pa 175 mikrogramov na kubični meter, so zapisali. Na Arsu opozarjajo, da lahko glede na vremensko napoved pričakujemo preseženo opozorilno vrednost ozona še vse popoldne, v poznih večernih urah pa naj bi vrednost padla.
Vrednosti ozona, ki presegajo opozorilno vrednost, dražijo sluznico in dihala. Na Arsu priporočajo, da ljudje s kroničnimi boleznimi dihal in krvnega obtoka v času preseženih vrednosti ostanejo v zaprtih prostorih, kjer je raven ozona nižja. Tudi zdravim ljudem priporočajo, da se izogibajo naporov v času visokih vrednosti ozona.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Zadnje iz goriške
Več kronike
NA ŠKOFIJAH ZASEGLI ŠE ENO POŠILJKO: Morski ježki so bili najverjetneje namenjeni gostincem
T.K.
-
včeraj ob 14:44
POOSTREN NADZOR AVTOBUSOV IN TOVORNJAKOV NA PRIMORKI: Takšne kršitve so bile ugotovljene
M.U.
-
včeraj ob 12:41
NA GORIŠKEM 'PRESTREGEL' IZGUBLJENO POŠILJKO: S tal pobral več kosov mesa in se odpeljal v neznano
N.J.
-
20.2.2025 ob 15:00
ZA 20 TISOČAKOV ŠKODE: Med požarom dveh vozil v Bertokih ukradli registrski tablici
N.J.
-
20.2.2025 ob 13:40