Seizmografi državne mreže potresnih opazovalnic so danes ponoči in zjutraj zabeležili več potresnih sunkov 49 kilometrov jugozahodno od Ljubljane v bližini Pivke, so sporočili iz Urada za seizmologijo in geologijo pri Agenciji RS za okolje.
PRIMORSKA TLA SO NEMIRNA: V treh urah štirje potresni sunki
Slovenija
Najmočnejši je bil zabeležen ob 5.24 magnitude 1,7, poleg tega pa so bili zabeleženi potresi ob 3.06 magnitude 1,2, potres ob 5.26 magnitude 1,4 in potres ob 5.38 magnitude 1,3. Intenziteta potresov v širšem nadžariščnem območju ni presegla tretje stopnje po evropski potresni lestvici.
Po prvih podatkih so potres čutili posamezni prebivalci občin Pivka in Ilirska Bistrica, so še sporočili iz Urada za seizmologijo in geologijo pri Agenciji RS za okolje.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Zadnje iz goriške
Več kronike
NA ŠKOFIJAH ZASEGLI ŠE ENO POŠILJKO: Morski ježki so bili najverjetneje namenjeni gostincem
T.K.
-
21.2.2025 ob 14:44
POOSTREN NADZOR AVTOBUSOV IN TOVORNJAKOV NA PRIMORKI: Takšne kršitve so bile ugotovljene
M.U.
-
21.2.2025 ob 12:41
PRI FERNETIČNIH S TOVORNJAKOM PO AVTOCESTI V NAPAČNO SMER: Policisti ga niso izsledili, so ga pa kamere
T.K.
-
21.2.2025 ob 12:35
NA GORIŠKEM 'PRESTREGEL' IZGUBLJENO POŠILJKO: S tal pobral več kosov mesa in se odpeljal v neznano
N.J.
-
20.2.2025 ob 15:00
ZA 20 TISOČAKOV ŠKODE: Med požarom dveh vozil v Bertokih ukradli registrski tablici
N.J.
-
20.2.2025 ob 13:40