ŠE EN IZJEMEN USPEH KOPRČANOV: Tigri osvojili ligo Aba 2! (VIDEO)

Koper

Košarkarji Sixt Primorske so zmagovalci lige Aba 2. Skopski MZT so v gosteh premagali s 66:61 (19:21, 39:34, 56:43) in tako finalno serijo dobili s 3:0. Koprčani so si s tem zagotovili mesto med regionalno elito v prihodnji sezoni.

Košarkarji Sixt Primorske so zmagovalci lige Aba 2. Skopski MZT so v tretji tekmi finala v gosteh premagali s 66:61 in tako finalno serijo ekspresno dobili s 3:0. Koprčani so si s tem zagotovili mesto med regionalno elito v prihodnji sezoni.

Za Koprčane je to tretji naslov v tej sezoni

Septembra lani so osvojili slovenski superpokal, februarja letos pa so postali pokalni prvaki Slovenije. V prihodnjem mesecu in pol bodo naskakovali še četrto lovoriko - ligo Nova KBM, v kateri so prav tako glavni favoriti.

Sixt Primorska je do naslova v ligi Aba 2 prišla več kot zasluženo in bo tako upravičeno v naslednji sezoni v elitni ligi Aba nadomestila Petrol Olimpijo, ki je končala na zadnjem mestu in izpadla v drugoligaško druščino. Koprčani so v ligi Aba 2 dosegli triindvajset zmag ter doživeli dva poraza, skupno pa so v štirih različnih tekmovanjih v tej sezoni odigrali štiriinpetdeset tekem in izgubili le sedemkrat.

Liga Aba 2 tako ostaja v domeni slovenskih ekip

Zmagovalci lanske prve izvedbe so bili namreč košarkarji Krke - v finalu zaključnega turnirja v Čačku so premagali prav Sixt Primorsko, ki bodo v prihodnji sezoni drugi slovenski predstavnik med regionalno elito.

Primorci so finalno serijo proti MZT dobili lažje od pričakovanj

Na prvih dveh tekmah v Kopru so slavili z dvaindvajsetimi ter triindvajsetimi točkami prednosti, tudi v Skopju pa so dokazali, da so kvalitetnejša ekipa, ki ji tudi ritem treh tekem v štirih dneh ni mogel do živega. Trener Sixt Primorske Jurica Golemac je imel širši nabor kakovostnih igralcev, ki so bili visoko motivirani in fizično odlično pripravljeni. Podobno kot na prejšnjih dveh tekmah so prednost gradili postopoma, ko so prišli do nje, pa je niso več izpustili iz rok.

V vodstvo so prešli z delnim izidom 8:0 sredi druge četrtine (27:23), nato so to razliko ohranili do odmora, na začetku drugega dela pa so stopili na plin in v 23. minuti prvič prišli do dvomestne prednosti (44:34). Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli trinajst točk naskoka (56:43), zavoljo nekaj kriznih minut in dveh trojk domačih pa so tekmo odločili šele v zadnji minuti.

MZT se je 53 sekund pred koncem približal na točko zaostanka (62:61), Žan Mark Šiško je prekinil strelski post s polaganjem, Marijan Čakarun je v obrambi z blokado ustavil poskus gostiteljev, kapetan Alen Hodžić pa je s polaganjem za 66:61 sedem sekund pred koncem rešil vprašanje zmagovalca.

Končnica tekme v Skopju. ???? #dejmotigri

Posted by KK Sixt Primorska on Thursday, April 4, 2019

Marko Jagodić Kuridža je bil izbran za MVP finala; na tretji tekmi je dosegel 17 točk (met za 2 točki 4:9, trojke 2:3) ter zbral 14 skokov. Štirinajst točk je prispeval Lance Harris, deset pa Žan Mark Šiško (7 podaj).

Trener Jurica Golemac je po tekmi povedal: "Kapo dol mojim fantom, ki so pokazali izjemen karakter in kljub utrujenosti finale odločili ekspresno hitro. To je velik dosežek za naš klub in potrditev prave usmerjenosti in dobrega dela."

* Dvorana Jane Sandanski, gledalcev 1000, sodniki: Obrknežević, Mrdak (oba Srbija), Marić (BiH).
* MZT Skopje: Woodard 18 (1:1), Bojić 20 (3:6), Stojanovski 5 (1:1), Medford 8 (1:4), Ivanov 9 (1:2), Samardžiski 1 (1:2).
* Sixt Primorska: Henry 3, Harris 14 (1:2), Čakarun 7 (1:2), Marinković 4 (0:2), Hodžić 9, Jagodić Kuridža 17 (3:6), Šiško 10 (1:2), Vončina 2 (2:2).
* Prosti meti: MZT Skopje 8:16, Sixt Primorska 8:16.
* Met za tri točke: MZT Skopje 5:21 (Woodard 3, Medford, Bojić), Sixt Primorska 8:18 (Harris 3, Jagodić Kuridža 2, Šiško, Henry, Hodžić).
* Osebne napake: MZT Skopje 20, Sixt Primorska 21.