SKOKI V WILLINGENU POD STREHO: Nika Prevc na stopničkah, Kosu ni uspelo zadržati tretjega mesta

Slovenija

Nemec Andreas Wellinger (237,6 točke) je zmagal na drugi tekmi svetovnega pokala smučarskih skakalcev v domačem Willingenu. Drugi je bil Japonec Ryoyu Kobayashi (235,6), tretji pa Švicar Gregor Deschwanden (231,8). Pred tem so nastopile tudi skakalke, Nika Prevc je stala na stopničkah.

Druga ženska tekma v Willingenu je postregla z dolgimi poleti. Najboljša je bila Nika Prevc na 2. mestu, Nika Križnar je bila 5. ???? Foto: @nordicfocus #sloski #sloskinordicteam #sloskiteam #junakizime

Posted by Smučarska Zveza Slovenije - SloSki.si on Sunday, February 4, 2024

Timi Zajc, na 47. mestu je v soboto ostal brez finala, je bil kot najboljši Slovenec sedmi (221,5). Peter Prevc je bil 13. (200,6), Lovro Kos, tretji po prvem skoku, 16. (188,4), Žak Mogel pa 24. (170,9).

Peti na sobotni tekmi in s tem najboljši Slovenec, Domen Prevc (80,7), se ni uvrstil v finale in je tekmo končal na 33. mestu.

Prevc druga, Križnar peta

Norvežanka Silje Opseth (229,8 točke) je zmagala na drugi tekmi svetovnega pokala smučarskih skakalk v nemškem Willingenu. Drugo mesto je zasedla vodilna v seštevku pokala Nika Prevc (221,7), ki je zaostala 8,1 točke, tretja je bila druga v pokalu, Japonka Yuki Ito (215,5), peta pa Nika Križnar (193,4).

Katra Komar (113,1) je bila 22., 28. pa mladinska olimpijska zmagovalka Taja Bodlaj (85,8).

Ajda Košnjek (31,2) ni uvrstila v finale in je končala na 31. mestu. Finale je zgrešila za 4,2 točke.