SLAB ZAČETEK, DOBER KONEC? Slovenske rokometašice za uvod v Parizu izgubile (FOTO)

Slovenija

Slovenske olimpijske nastope v Parizu so že dan pred odprtjem iger začele rokometašice. Slovenska ženska reprezentanca je v prvem olimpijskem dvoboju danes v skupini A izgubila z Dansko z 19:27 (11:14). Naslednja tekma Slovenke čaka v nedeljo ob 11. uri, ko se bodo pomerile z Južno Korejo.

Rokometašice zaključile s prvo tekmo. Bravo punce za borbeno igro. ???? Izid ???? 19 : 27 v prid Danske. #rokomet #rzs #TeamSlovenia #imamoto ???? IHF / Kolektiff / Sasa Pahic Szabo

Objavil/a Slovenia Olympic Team dne Četrtek, 25. julij 2024

V tej skupini so še Norvežanke, Švedinje in Nemke. V izločilne boje bodo napredovale najboljše štiri ekipe, zadnji dve iz skupine pa bosta končali nastope. V skupini B so na olimpijskem turnirju Angola, Brazilija, Španija, Francija, Madžarska in Nizozemska.

Slovenska reprezentanca je danes doživela olimpijski krst, saj so se Slovenke prvič uvrstile na največje športno tekmovanje na svetu. Izbranke selektorja Dragana Adžića so dobro začele in bile večji del prvega polčasa povsem enakovredne tekmice. A po izenačenju na 9:9 so Skandinavke ob koncu prvega dela ušle za tri gole.

Prednost so ob krizi Slovenije, ki v drugem polčasu dolgo ni zadela, še povečale, po zaostanku za pet ali šest golov pa se Slovenke kljub dobri predstavi vratarke Maje Vojnovič (13 obramb) niso več vrnile. Danska je tekmo zanesljivo pripeljala do konca in zmagala za osem golov.

V slovenski izbrani vrsti sta bili najbolj učinkoviti Tjaša Stanko in Ana Gros s po petimi zadetki.