SLOVENIJA KVALIFIKACIJE KONČALA S PORAZOM: Poljaki so povedli že v tretji minuti (VIDEO)

Slovenija

Slovenska nogometna reprezentanca je v Varšavi izgubila proti Poljski z 2:3 (1:1). S tem je končala kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2020.

Slovenska vrsta je Poljakom zabila štiri od petih golov, ki so jih slednji prejeli v celotnih kvalifikacijah. Če sta prva pomenila zmago v Stožicah, pa sta včerajšnja dva pomenila zgolj kozmetični popravek v Varšavi, na tekmi, ki ekipama ni prinesla praktično ničesar, saj je bilo že pred njo jasno, da je Poljska na EP, Slovenija, ki je na koncu osvojila četrto mesto v skupini G, pa ne.

Slovenski selektor Matjaž Kek je v začetno enajsterico po kazni Aljaža Strune v osrčje obrambe postavil Miho Blažiča, namesto Bojana Jokića je na levem boku začel Jure Balkovec, v zvezni vrsti je tokrat priložnost od začetka dobil Jaka Bijol, v napadu pa namesto doslej standardnega Andraža Šporarja Tim Matavž.

Konec tekme v Varšavi. Poljska 3:2 Slovenija Za Slovenijo sta zadela Matavž in Iličić. #SrceBije ???????? | #EuropeanQualifiers ????????

Posted by Nogometna zveza Slovenije on Tuesday, November 19, 2019

Poljaki povedli že v tretji minuti

Poljaki, ki so pred koncem prvega polčasa v reprezentančni pokoj poslali Lukasza Pisczeka, so povedli že v tretji minuti, ko je po kotu do odbite žoge na robu kazenskega prostora prišel Sebastian Szymanski in premagal Jana Oblaka. V deveti minuti je bilo znova vroče pred vrati Slovenije, a takrat Poljaki iz bližine niso bili dovolj natančni, potem ko je Petra Stojanovića preigral Kamil Grosicki. Zatem pa so se tudi Slovenci odpravili v napad in v 14. minuti izenačili, potem ko je po podaji z desne v kazenskem prostoru akcijo učinkovito končal Matavž. Sledilo je obdobje mirnejše igre z nekaj polpriložnostmi predvsem na poljski strani, v 35. minuti pa je do strela z glavo prišel Robert Lewandowski po podaji iz kota z leve strani, a je bil Oblak na mestu.

V drugem polčasu je v 51. minuti poskusil Verbič, ki pa ni povzročil veliko dela članu Juventusa Wojciechu Szczesnyju. Zato pa so Poljaki na drugi strani povedli v 54. minuti, ko je Lewandowski najprej vrgel iz igre dva slovenska reprezentanta, nato prodrl še v kazenski prostor in z desne strani matiral še Oblaka. Ta pa se je izkazal v 56. minuti, ko je do neoviranega strela z dobrih desetih metrov prišel Piotr Zielinski.

Novinarska po tekmi s Poljsko

Posted by Nogometna zveza Slovenije on Tuesday, November 19, 2019

V 60. minuti pa so Slovenci poskrbeli za novo izenačenje, Verbič je po levi strani prodrl v kazenski prostor, oddal žogo v sredino do Matavža, ta pa jo je takoj oddal nazaj na svojo levo do Josipa Iličića, ki jo je poslal pod prečko poljskih vrat.

V 67. minuti je moral znova posredovati Oblak po poskusu Lewandowskega z 20 metrov, v 81. minuti pa je zmago Poljakom priigral Jacek Goralski, potem ko je iz bližine zadel po podaji Kamila Grosickega. Pred tem je veliko dela znova opravil Lewandowski, ki je tudi našel Grosickega v kazenskem prostoru.

Slovenija je sicer tekmo končala z igralcem manj, potem ko si je v 87. minuti zaradi prekrška drugi rumeni karton priigral Jasmin Kurtić.

* Nacionalni stadion, gledalcev 53.946, sodniki: Siebert, Seidel in Achmüller (vsi Nemčija).
* Strelci: 1:0 Szymanski (3.), 1:1 Matavž (14.), 2:1 Lewandowski (54.), 2:2 Iličić (60.), 3:2 Goralski (81.).
* Poljska: Szczesny, Reca, Glik (od 7. Jedrzejczyk), Bedanrek, Piszczek (od 45. Kedziora), Szymanski (od 86. Jožwiak), Krychowiak, Goralski, Grosicki, Zielinski, Lewandowski.
* Slovenija: Oblak, Balkovec, Mevlja, Blažič, Stojanović, Krhin, Kurtić, Iličić, Bijol (od 72. Zajc), Verbič (od 86. Rep), Matavž (od 89. Vučkić).
* Rumeni kartoni: Reca, Krychowiak, Kedziora; Kurtić, Balkovec.
* Rdeči karton: Kurtić (87.).