V BOJU ZA POLFINALE NOGOMETNEGA POKALA: Koper poražen na domačem terenu (FOTO)

Slovenija

Nogometašem Rogaške, ki so v torek v gosteh premagali Triglav Kranj s 3:2, sta se včeraj v polfinalu pokala Pivovarne Union priključila Gorica in Mura. Goričani so bili doma boljši od Radomelj s 4:1, Sobočani pa so na Bonifiki po streljanju enajstmetrovk ugnali Koper.

Kalcer Radomlje je odlično odprl tekmo in preko Nina Kukoveca povedel v 10. minuti. Domači so izid izenačili že v prvem polčasu z golom Harisa Kadrića, v nadaljevanju pa so še trikrat kaznovali medlo obrambo gostov. Strelci so bili Luka Baruca, še enkrat Kadrić in Luka Marjanac.

Drugi včerajšnji četrtfinale je bil bolj izenačen. Koper in Mura sta v rednem delu zadela vsak po enkrat; za domačine je bil v 76. minuti natančen Nik Omladič, za goste pa osem minut kasneje Leard Sadriu.

Črno-beli so se na Bonifiki razveselili preboja v polfinale Pokala Pivovarna Union. Dvoboj FC Koper in NŠ Mura je bil...

Posted by Nogometna zveza Slovenije on Srijeda, 3. april 2024.

Podaljšek se je končal brez zadetkov, odločitev o zmagovalcu pa je padla v šesti seriji strelov z bele točke. Zmagoviti zadetek za Muro je dosegel Žan Trontelj.

Zadnji polfinalist bo znan v četrtek na drugoligaškem obračunu med Ilirijo 1911 in Klimo Tratnjek iz Beltincev.

Polfinalna dvoboja prav tako na eno tekmo bosta čez tri tedne, žreb parov pa bo v ponedeljek zvečer v oddaji Pod prečko na televiziji Sportklub.