VELIKONJA ODLOČIL PRVOLIGAŠKI DVOBOJ: Novogoričani v kvalifikacije za obstanek med elito, Sežanci med drugoligaše (FOTO, VIDEO)

Slovenija

Nogometaši Gorice so v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telemach doma premagali Tabor iz Sežane z 1:0 (1:0). Gorica je s tem osvojila končno deveto mesto in bo za obstanek med elito igrala dodatne kvalifikacije z Aluminijem. Tabor je končal na zadnjem, desetem mestu in se seli v drugo ligo.

Zadnji krog letošnjega slovenskega nogometnega prvenstva sta odprli zadnjeuvrščeni moštvi na razpredelnici. Tako Gorica kot sežanski Tabor sta bila pred zadnjim dvobojem sezone izenačena na 24 točkah.

Na papirju so bili pred dvobojem za deveto mesto v rahli prednosti gostitelji, saj bi Goričanom za to zadostoval že neodločen rezultat. Gorica je namreč na prejšnjih treh letošnjih medsebojnih obračunih dvakrat slavila, enkrat pa sta ekipi igrali neodločeno.

Nogometaši Tabora so tako o svoji usodi odločali sami, saj so za podaljšanje prvoligaškega statusa nujno potrebovali zmago. Gostje so tako današnji dvoboj začeli precej odločneje in podjetneje kot gostitelji.

Še preden se je iztekla prva minuta obračuna so Sežanci prvič nevarno zapretili. Predložek Sache Marasovića je preletel goriško obrambo, na oddaljeni vratnici pa se je sam znašel Jakoslav Stanković, a se je v domačih vratih izkazal Uroš Likar.

Likar se je moral v deveti minuti znova izkazati, ko se je sam pred njim znašel Luka Šušnjara, toda domačega vratarja ni premagal. Šušnjara je imel nekaj minut kasneje novo priložnost, ko je z leve strani kazenskega prostora poskušal z lobom, žoga pa je zletela nad prečko domačih vrat.

V 25. minuti so do svojega prvega poskusa prišli Goričani, strel Daria Kolobarića je končal daleč stran od gola Jana Koprivca. Po pol ure igre je Gorica krenila v nov protinapad, ki ga je vodil Zvonimir Petrović, znotraj kazenskega prostora pa ga je s prekrškom zaustavil Stanković. Enajstmetrovko je za vodstvo vrtnic zanesljivo izvedel kapetan Etien Velikonja.

6️⃣. zadetek Etiena Velikonje v letošnji Prva liga Telemach ???? #PrvaLigaTelemach #GoricaTabor

Objavil/a ND Gorica dne Petek, 19. maj 2023

Sežanci so v drugem delu krenili po izenačenje, a je to ponudilo več prostora za goriške protinapade. Po petih minutah nadaljevanja, je s strelom z roba kazenskega prostora poskušal Velikonja, vendar je meril nenatančno.

Po dobri uri igre so imeli gostje novo lepo priložnost, ko je po prostem strelu z glavo meril Adrian Zeljković, še enkrat več se je izkazal Likar. Gostujoča zasedba je do konca dvoboja iskala izenačenje, najbližje so bili na začetku sodnikovega dodatka, a je z neposredne bližine Mihael Briški z glavo streljal mimo vrat in Gorica je prednost zadržala vse do konca

Gorica, ki je sicer vpisala šele peto zmago letos, je tako končala na devetem mestu slovenskega prvenstva in bo za zagotovitev prvoligaškega statusa prihodnje leto igrala dodatne kvalifikacije z Aluminijem, drugouvrščenim klubom 2. SNL.

????️ Trener Agron Šalja: "Treba se bo čimprej regenerirati, tekma je bila naporna tako fizično kot psihično. Na Aluminij...

Objavil/a ND Gorica dne Sobota, 20. maj 2023

Tabor, ta je letos zabeležil tri zmage, 15 remijev in 18 porazov, je sezono sklenil na zadnjem mestu in se tako seli med drugoligaško druščino.

Za konec letošnje sezone bodo v soboto še štiri tekme. Ob 15. uri bo Maribor gostil Bravo, prvak Olimpija pa Celje. Ob 20.15 se bodo pomerili še Koper - Mura in Kalcer Radomlje - Domžale.

* Športni park Nova Gorica, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Kasapović.
* Strelec: 1:0 Velikonja (31./11-m).
* Gorica: Likar, Ankrah, Selimović, Krajnc, Hrka, Junčaj (od 82. Agić), Mlakar, Petrović (od 82. Ahmetaj), Karrica (od 72. Leban), Kolobarić, Velikonja (od 59. Baruca).
* Tabor Sežana: Koprivec, Kouao, Briški, Kaleba (od 16. Al. Zeljković), Ad. Zeljković, Korošec, Stanković (od 45. Ndzengue), Marasović (od 83. Seliškar), Tolić, Ovsenek (od 62. Pabai), Šušnjara.
* Rumeni kartoni: Ankrah (69.), Likar (81.)