VLADI DALI ROK: Sicer bodo na upravnih enotah zaostrili stavkovne aktivnosti

Slovenija

Vlada bi lahko danes glede na napoved državnega sekretarja ministrstva za obrambo Rudija Medveda sprejela izhodišča za pogajanja z operaterji številke 112. Medtem uradniki upravnih enot napovedujejo novo zaostrovanje stavkovnih aktivnosti, današnjega sestanka z ministrstvom za javno upravo pa se ne nameravajo udeležiti.

Državni sekretar Medved je sicer v torek priznal, da so operaterji številke 112 podplačani, a jih je hkrati pozval k preložitvi stavke, saj da so pogajanja "s stavkovnim nožem na vratu težka". Predsednik Sindikata ministrstva za obrambo Marjan Lah pa je dejal, da bo stavkovni odbor o zamrznitvi stavke razmislil šele po začetku pogajanj oziroma po sprejetju izhodišč in imenovanju pogajalske skupine. Teh sicer na dnevnem redu današnje seje vlade ni, a bi jih glede na Medvedove napovedi vlada vendarle utegnila obravnavati.

Medtem so sindikalni zaupniki večine upravnih enot na torkovi seji konference v okviru Sindikata državnih organov Slovenije (SDOS) soglasno sprejeli sklep, da do 29. februarja počakajo na ukrepanje vlade in ministrstva za javno upravo za sklenitev stavkovnega sporazuma, sicer bodo od 6. marca znova zaostrili stavkovne aktivnosti, je v dopisu državnemu sekretarju na ministrstvu za javno upravo Juretu Trbiču zapisal predsednik SDOS Frančišek Verk.

Državni sekretar Jure Trbič

Stavka bi potekala vsako sredo do preklica, a bo odločitev o stavkovnih aktivnostih odvisna od zaposlenih na posameznih upravnih enotah, je za STA pojasnil predsednik konference sindikata upravnih enot in predsednik sindikata ljubljanske upravne enote na Tobačni v Ljubljani Dragan Stanković. Če bo do nove stavke prišlo, pa bodo k trem dosedanjim stavkovnim zahtevam, vezanim na višje plače, dodali še četrto, in sicer povečanje kadrovskega načrta, je napovedal.

Današnjega sestanka se člani pogajalske skupine SDOS in konference sindikata upravnih enot ne bodo udeležili, saj da ne želijo "po nepotrebnem izgubljati še kako dragocenega časa". "Kajti niste pripravili prav nobenih rešitev, kar pomeni, da bi jutri opravili le še eno od brezplodnih srečanj, ki se dogajajo že več kot leto in pol," je Verk zapisal v sredinem dopisu Trbiču.

Razmere na upravnih enotah povzročajo skrbi tudi Državni volilni komisiji, ki je od uradnikov upravnih enot prejela odstopne izjave tajnikov dveh volilnih komisij volilnih enot in 14 okrajnih volilnih komisij z območja Ljubljane, ter njihovih namestnikov.

Direktor službe DVK Igor Zorčič se je v sredo srečal z načelnico ljubljanske upravne enote Andrejo Erjavec. Po njegovem prepričanju je Erjavec odgovorna, da delo organizira na način, da bodo lahko zaposleni opravljali tudi dela, ki so potrebna v okviru volilnih opravil. Erjavec mu je obljubila, da se bo znova pogovorila z zaposlenimi. Od njih je doslej namreč dobila le nekaj soglasij za delo v volilnih komisijah, so navedli na DVK.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija