ZMAGOSLAVJE PRIMORCEV: Rokometaši Kopra 2013 v gosteh premagali Škofjeločane

Koper

Rokometaši Kopra 2013 so v 22. krogu lige NLB v gosteh premagali Urbanscape Loko s 30:28 (13:15).

Koprčani in Škofjeločani so si že pred zadnjim dvobojem v rednem delu v končnici izborili nastop v skupini za razvrstitev od 1. do 6. mesta, njun včerajšnji medsebojni obračun v Podnu pa se je končal z zmagoslavjem Primorcev.

V prvem polčasu so vajeti igre v svojih rokah imeli varovanci domačega trenerja Roberta Beguša, ki so si v 25. minuti priigrali štiri gole prednosti (14:10), v drugi polovici tekme pa so na parketu zagospodarili rokometaši iz Kopra.

V 40. minuti so po golu Grege Krečiča povedli z 19:18, štiri minute kasneje pa povišali na 22:20. Majhno prednost so zadržali vse do konca dvoboja, čeravno so Gorenjci vseskozi pritiskali - v 54. minuti so po zadetku Žige Bradeška izenačili na 25:25 - in skušali tekmo postaviti na glavo.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Krečič z devetimi goli, v škofjeloški, ki je na tej tekmi zapravila kar pet sedemmetrovk, pa Grega Jamnik z desetimi zadetki.

* Dvorana Poden, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Leskovec (Celje).
* Urbanscape Loka: Božnar, Dobaj, Juričan, Vrbinc 5, Šibanc 2, Gartner 1, Jamnik 10 (2), M. Jesenko, Bradeško 2, Mali, Jeseničnik, M. Pipp 4, Bergant 1, A. Jesenko 1, Bogdanić-Jenko 2, Marinović.
* Koper 2013: Haseljić, Kocjančič, Postogna, Dolenc, Grzentič, Krečič 9, Matijašević 4, Konjević, Moljk, Smolnik 5, Sokolič 5, Guček, Zugan 3, Marič, Planinc 1 (1), Bratkovič 3 (2).
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 7 (2), Koper 2013 4 (3).
* Izključitve: Urbanscape Loka 2, Koper 2013 8 minut.