Delničarji koprskega Cimosa so na današnji skupščini med drugim za posebnega revizorja, ki bo preveril posamezne posle, ki jih je sklenila prejšnja uprava pod vodstvom Franca Krašovca, imenovali družbo Deloitte revizija iz Ljubljane. Delničarji so sprejeli tudi spremembe statuta ter podelili razrešnico nadzornemu svetu, ne pa tudi prejšnji upravi.
Na skupščini, na kateri je bilo prisotnih 81,95 odstotka delnic z glasovalni pravico, so tako v skladu z napovedmi imenovali posebnega revizorja, ki bo preveril posamezne posle prejšnje uprave. Deloitte revizija bo tako vzela pod drobnogled poroštveno izjavo družbi Viator & Vektor, posle povezane s kreditiranjem Rokometnega kluba Cimos Koper, posle v zvezi z večkratnim odstopanjem terjatev bankam v zavarovanje posojilnih pogodb ter posle v zvezi z recipročnim nakupom delnic med družbama Cimos in Kovinoplastika Lož, so po skupščini sporočili iz Cimosa.
Lastniki so tudi spremenili statut družbe, kar bo omogočilo imenovanje uprave, ki bo štela do pet članov, "hkrati pa bo ustrezneje urejeno zastopanje družbe". Cimos ima trenutno dvočlansko upravo.
Na skupščini so se delničarji seznanili z bilančno izgubo poslovnega leta 2012, ki je znašala 74,2 milijona evrov, ob tem pa so podelili razrešnico nadzornemu svetu, medtem ko skupščina ni podelila razrešnice prejšnji upravi družbe za leto 2012. Skupščina je sicer sprejela še letno poročilo družbe Cimos in konsolidirano letno poročilo skupine Cimos za leto 2012 ter potrdila poročili revizorja in poročilo nadzornega sveta za leto 2012.
Kot so navedli v koprskem podjetju, bo družba sestavljala računovodska poročila v skladu z mednarodnimi standardi računovodskega poročanja in zagotovila, da se računovodska poročila v vseh ostalih družbah v skupini Cimos sestavljajo v skladu z mednarodnimi standardi računovodskega poročanja. Družba bo prvo računovodsko poročilo v skladu z mednarodnimi standardi računovodskega poročanja pripravila za leto 2014.
Delničar Kovinoplastika Lož je sicer pripravil nasprotne predloge k več točkam dnevnega reda, po katerih skupščina ne bi sprejela letnega poročila družbe niti ne bi podelila razrešnice nadzornemu svetu, za posebnega revizorja pa bi imenovali KPMG Slovenija.