Dars je z namenom financiranja graditve avtocestnih odsekov iz nacionalnega programa izgradnje avtocest v minulih dneh pri bankah Sberbank in NLB najel posojili v skupni vrednosti 110 milijonov evrov. S Sberbank je podpisal pogodbo za najem 60-milijonskega kredita, z NLB pa 50-milijonskega posojila.
Ročnost kreditov, zavarovanih z državnim poroštvom, je deset let, so danes prek spletne strani Ljubljanske borze sporočili iz Družbe za avtoceste v RS (Dars).
Dars si je tako zagotovil vire sredstev za izvajanje predvidenih del, skladno s poslovnim načrtom za letos. Gre za obnavljanje avtocestnega omrežja - gradbena in elektrostrojna dela, izvedbo ukrepov reševanja hrupne obremenjenosti, zaključna dela na dolenjski, gorenjski in podravski avtocesti ter hitri cesti Razdrto-Vipava, pa tudi za izboljšanje prometne varnosti.
Regional priporoča
Zadnje iz goriške
Več kronike
NA ŠKOFIJAH ZASEGLI ŠE ENO POŠILJKO: Morski ježki so bili najverjetneje namenjeni gostincem
T.K.
-
21.2.2025 ob 14:44
POOSTREN NADZOR AVTOBUSOV IN TOVORNJAKOV NA PRIMORKI: Takšne kršitve so bile ugotovljene
M.U.
-
21.2.2025 ob 12:41
PRI FERNETIČNIH S TOVORNJAKOM PO AVTOCESTI V NAPAČNO SMER: Policisti ga niso izsledili, so ga pa kamere
T.K.
-
21.2.2025 ob 12:35
NA GORIŠKEM 'PRESTREGEL' IZGUBLJENO POŠILJKO: S tal pobral več kosov mesa in se odpeljal v neznano
N.J.
-
20.2.2025 ob 15:00
Novo iz Slovenije
IZKOPAVANJA V AJDOVŠČINI PRINESLA VEČ PRESENEČENJ: Kaj vse so odkrili? (FOTO)
N.J.
-
včeraj ob 09:51
DRŽAVE Z NAJNIŽJIMI IN NAJVIŠJIMI MINIMALNIMI PLAČAMI V EU: Slovenija na sedmem mestu
N.J.
-
včeraj ob 08:54
NIKA PREVC JE BILA VELIKEMU IZZIVU VEČ KOT KOS: Petič zapored do zmage! (FOTO)
N.J.
-
22.2.2025 ob 17:46