KOPRČANI DO PRVE ZMAGE V LIGI ZA PRVAKA: Vodili tudi za več kot 30 točk!

Slovenija

Košarkarji Kopra Primorske so v tekmi 3. kroga lige Nova KBM za prvaka premagali Hopse Polzelo z 92:68.

Koprčani so dosegli prvo zmago v ligi za prvaka. V boju z zasedbo s Polzele niso imeli težav, že po nekaj minutah so tehtnico nagnili v svoj prid, nato pa so jih domači le še spremljali na poti do zmage.

Zadnjo četrtino so sicer dobili domači, toda takrat so lahko le še kozmetično popravili vtis in za nekaj točk znižali visok zaostanek. Ta se je začel nabirati že v prvi četrtini, pri izidu 22:5 v šesti minuti je bilo že jasno, da bodo domači težko prišli blizu Koprčanom.

Ti so v podobnem slogu nadaljevali in kljub visoki prednosti niso popuščali. Naskok se je tako večal, na polovici tekme je bilo +19, po treh četrtinah pa +29, potem ko so nekaj trenutkov pred tem pri izidu 78:46 gostje dosegli največjo prednost na tekmi.

Pri domačih je Simo Atanacković dosegel 17 točk, 12 Jan Rizman, po 11 sta jih dodala Sandi Čebular in Miha Vašl. Goste pa sta na poti do zmage vodila Alen Hodžić z 20 točkami, Žiga Dimec jih je dosegel 18, Aleksandar Lazić je za dvojni dvojček 12 točkam dodal deset skokov.

Hopsi bodo v naslednjem krogu 17. marca gostovali pri Cedeviti Olimpiji, Koprčani pa isti dan pri Krki.

DOČAKALI SMO JO: Nova Škoda Octavia 2020 že v prodaji pri Porsche Koper!

"Končno smo dočakali novo generacijo izjemno priljubljenega modela Škoda Octavia Combi. Nova generacija vas bo prepričala, tako glede zunanjega dizajna, notranje prostornosti in praktičnosti kot tudi glede tehnologije in varnosti," pravi Samo Vergan, vodja prodaje znamke Škoda pri Porsche Koper.

* Dvorana ŠD Polzela, gledalcev 0, sodniki: Petek (Maribor), Špendl (Maribor), Gajšek (Podčetrtek).
* Hopsi Polzela: Collins 3, Čebular 11 (4:5), Vašl 11 (4:5), Atanacković 17 (2:4), Vasilić 4, Copot 10 (2:2), Rizman 12 (5:5).
* Koper Primorska: Barič 6 (4:4), Lazić 12 (2:2), Hodžić 20 (3:4), Dimec 18 (2:4), Luković 9 (1:1), Gibbs 9 (4:4), Kosi 9 (1:6), Haskić 2, Mrgole 2, Nemanič 5 (3:4).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 17:21, Koper Primorska 20:29.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 7:28 (Copot 2, Rizman, Collins, Čebular, Vašl, Atanacković), Koper Primorska 4:15 (Hodžić 3, Gibbs).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 20, Koper Primorska 22.