NOVA ZANESLJIVA ZMAGA ZA TIGRE: Premagali Laščane in se uvrstili v polfinale državnega prvenstva (FOTO)

Slovenija

Košarkarji Sixt Primorske so si prvi priigrali polfinale lige Nove KBM. V drugi četrtfinalni tekmi so v gosteh premagali Zlatorog Laško z 89:68 (23:13, 43:34, 69:43).

Četrtfinalna serija na dve dobljeni tekmi med Zlatorogom in Sixt Primorsko se je končala po dveh tekmah, Koprčani pa so še enkrat v sezoni pokazali svoje kvalitete. Laščanom so dvakrat vzeli mero, njihova pot v polfinale ni bila ogrožena niti za trenutek. Laščani so sinoči vodili le dvakrat z 2:0 in 5:4.

Z delnim izidom 7:0 so Koprčani postavili stvari na svoje mesto, slabe štiri minute pred koncem prve četrtine so vodili z desetimi točkami prednosti, kolikor je bila tudi razlika po prvih desetih minutah. Domači so sredi druge četrtine zaostanek prepolovili in se dobro držali vse do polčasa, ki se je končal s 34:43.

Precej slabše pa se je za Zlatorog začel drugi polčas. Sixt Primorska je počasi in vztrajno lomila tekmeca, izkoriščala svoje priložnosti in sredi tretje četrtine vodila z 18 točkami prednosti. Do konca četrtine so si gosti priigrali 26 točk prednosti in jasno je bilo, da presenečenja v Laškem ne bo. V četrti četrtini je Sixt Primorska prišla do najvišje prednosti na tekmi – 82:51.

Prvi strelec tekme je bil Zlatorogov Nejc Barič z 18 točkami. Najboljši posameznik na tekmi je bil Sixtov Marko Jagodić Kuridža s 16 točkami, osmimi skoki in tremi podajami. Chris Thomas, trener Zlatoroga, je po tekmi dejal: "Čestitam Primorski za zasluženo napredovanje. Sezona je za nas končana. Hvala vsem za sodelovanje."

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske, pa je povedal: "Čestitke našim fantom za prigarano zmago. Tekmo smo odigrali profesionalno, ob tem pa minute razdelili tako, da se nihče ni preveč utrudil. Sedaj imamo teden dni časa, da se kar najbolje pripravimo na polfinale. Zavedamo se, da moramo v igri popraviti še kar nekaj stvari. Čestitke Zlatorogu za prikazano v tej sezoni. Zahvaliti se moram našim navijačem, ki so se odpravili ne ravno kratko pot in nas glasno vzpodbujali tudi v Laškem."

* Dvorana Tri Lilije, gledalcev 600, sodniki: Špendl (Maribor), Pohleven (Maribor), Smrekar (Nova Gorica).
* Zlatorog Laško: Rojc 4, Barič 18 (0:2), Miljković 11 (3:5), Thomas 12 (3:3), Gant 2 (2:2), Rožanc 2, Vodiškar 10 (1:2), Kellner 7 (5:5), Grdadolnik 2 (2:2).
* Sixt Primorska: Šiško 10 (3:4), Čakarun 13 (1:4), Harris 15 (2:2), Jagodić Kuridža 16 (1:1), Ferme 10 (2:2), Čebašek 2, Kosi 7, Vujasinović 1 (1:2), Marinković 6, Vončina 7, Henry 2 (2:2).
* Prosti meti: Zlatorog Laško 16:21, Sixt Primorska 12:17.
* Met za tri točke: Zlatorog Laško 4:20 (Barič 2, Thomas, Vodiškar), Sixt Primorska 7:20 (Ferme 2, Šiško, Harris, Jagodić Kuridža, Kosi, Vončina)
* Osebne napake: Zlatorog Laško 21, Sixt Primorska 23.