ZMAGA IN PORAZ ZA OBALNE ROKOMETAŠE: Izolani proti Ljubljančanom, Koprčani proti Ormožanom (VIDEO)

Koper

Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v 3. krogu lige NLB premagali Koper z 31:28 (13:15). Rokometna zasedba Butan plin Izola pa je v 3. krogu lige NLB premagala LL Grosist Slovan s 26:25 (13:11).

Dvoboj moštev, ki sta v prvih dveh krogih zabeležili zmago in poraz, je pripadel rokometašem Jeruzalema Ormoža, ki so do zmage proti Kopru prišli v drugem delu, ki so ga dobili z 18:13. V prvem so bili domači praktično vseskozi v zaostanku. Povedli so le z 1:0, nato pa sredi prvega polčasa zaostajali že s 5:10. Koper je na odmor odšel z dvema zadetkoma prednosti (15:13), nazadnje pa je bil v vodstvu pri rezultatu 16:15. Izbranci domačega stratega Saša Praprotnika so do prve občutne prednosti prišli pri 23:20, zmagovalec pa je bil znan pet minut pred koncem, ko je razlika poskočila na šest zadetkov - 30:24.

Pri domačih je izstopal 24-letni Jure Kocbek s sedmimi zadetki, šest jih je dosegel Bojan Čudič, pri Kopru pa je Andraž Kete šestkrat zatresel mrežo in Staš Slatinek petkrat.

Ormoška zasedba bo v prihodnjem krogu gostila Riko Ribnico, koprska pa Ljubljano. Obe tekmi bosta v soboto, 26. septembra.

Izolski rokometaši dosegli prvo zmago

Rokometaši iz Izole so dosegli prvo zmago v ligi NLB, potem ko so po hudem boju na kolena položili tekmece s Kodeljevega. Po zmagi so napredovali na sedmo mesto, Slovan ostaja na zadnjem, 14. mestu.

Posted by RD Butan plin Izola on Saturday, September 19, 2020

Izolsko-ljubljanska tekma je bila vseskozi izenačena in napeta, izbranci domačega trenerja Fredija Radojkoviča pa so si odločilno prednost priigrali v zadnjih desetih minutah dvoboja. Najprej so povedli z 21:17, nato pa z manjšimi težavami ubranili lepo prednost. Ljubljančani so se v končnici resda približali na gol zaostanka (24:25), gol odrešitve pa je za gostitelje prispeval Vid Milavec, z osmimi goli tudi najboljši strelec dvoboja.

Ljubljanska zasedba bo v prihodnjem krogu v petek, 25. septembra gostila mariborski Branik, izolska pa bo dan kasneje gostovala v Slovenj Gradcu.

* Dvorana na Hardeku, sodnika: Majer, Žitnik.
* Jeruzalem Ormož: Bogadi 1, Šoštarič 1, Čudič 6 (4), Žuran 4, M. Hebar 4, Šulek, Kocbek 7, Balent, Munda, Kosi 4, Krabonja, Mesarič, Krasnič, Ciglar 4, Skledar, Zemljič.
* Koper: Jelovčan, Moljk 2, Slatinek 5, Dolenc, Žagar 1, Pavlović 4, Poklar 4 (1), Konjević, Logar, Smolnik, Zugan, Sanabor, Makuc 3, Planinc 1, Kete 6, Breznikar 2.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (4), Koper 3 (1).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 8, Koper 4 minute.