ZOBOZDRAVNIK UMRL ZARADI NEUSTREZNEGA ZDRAVLJENJA? "Uničili so ga, UKC-ju se take napake ne smejo dogajati"

Slovenija

Mariborska zobozdravnica Nadežda Stanojević očita zdravstvenemu domu in UKC Maribor zmotno diagnostiko ter neustrezno zdravljenje z antibiotiki njenega soproga, prav tako zobozdravnika, kar naj bi privedlo do njegove smrti.

Kot je za Večer povedala Stanojevićeva, želi osvetliti slabo delo nekaterih njenih kolegov iz zdravniških vrst, ki naj bi moža zdravili simptomatsko, nikoli pa naj ne bi zdravili njegove osnovne bolezni, ker niso vedeli, kaj ta je.

Pokojni je februarja 2015 zaradi vročine in kašlja obiskal osebno zdravnico, ki ga je napotila k pulmologu. Ta je dva dni kasneje opravil dva rentgenska posnetka pljuč in ugotovil, da ima pljučnico. Predpisal mu je jemanje antibiotika Sumamed. Stanje se ni izboljšalo. Marca je ponovno obiskal osebno zdravnico, ki ga je ponovno napotila k pulmologu. Ta ga je napotil k infektologu.

Po drugem obisku pulmologa je sledila hospitalizacija

Infektolog ga je pregledal še istega dne, napotil na pljučni oddelek UKC Maribor, piše Večer, kjer je internist odkril 9 krat 7 centimetrov veliko spremembo v pljučih in ocenil, da gre za absces ali razpadajoč tumor. Moškega so hospitalizirali in ga čez pet dni odpustili iz bolnišnice, a bolečine naj bi bile vse bolj hude, prav tako je imel povišano telesno temperaturo. Ponovno je odšel v bolnišnico, kjer ga je pulmolog po enem tednu napotil na oddelek torakalne kirurgije.

Kot nadalje piše Večer, naj bi imel moški devetdnevno drenažo pljuč, nato pa so se aprila odločili za operacijo. Po njej je bil na oddelku intenzivne terapije, ker se mu je zaradi zraka, ki se je nabral v poprsnični votlini, stanje poslabšalo, a ga zaradi odsotnosti kirurga niso ponovno operirali. Kirurg naj bi se nato vrnil z dopusta na prošnjo vodstva in opravil še drugi operativni poseg. Moški je dobil okužbo z bolnišnično bakterijo in so mu začela odpovedovati ledvica.

Konec aprila so ga iz Maribora napotili v UKC Ljubljana, kjer so ugotovili, da so mu pri drugi operaciji zašili krvni obtok. Nastal je strdek, desno pljučno krilo pa je bilo zato popolnoma nefunkcionalno. Pokojnikova žena je prepričana, kot je povedala za Večer, da so soproga dobesedno uničili, UKC-ju pa se take napake po njenem mnenju ne smejo dogajati, saj naj bi šlo za bolezen, s katero človek živi in se je ne operira. Umrl je konec aprila 2015.

Pulmolog obžaluje dogodek

Beograjski patologi so po smrti ugotovili, da je imel moški granulomatozo s poliangiitisom, avtoimuno bolezen, ki jo povzroči vnetje malih do srednje velikih žil in odmrtje delov žilne stene. Vnetje poteka na zgornjih in spodnjih dihalih. Sprožitelj bolezni ni znan.

Vdova je zahtevala strokovni nadzor pri pulmologu, ki je soprogu predpisal antibiotik, ni pa opazil vidne spremembe na rentgenskem posnetku pljuč. Komisija ni ugotovila, da bi takojšnja napotitev v UKC Maribor imela ugodnejši potek bolezni in zdravljenja, poroča Večer. Pulmolog je priznal, da je bilo njegovo klinično razmišljanje napačno in diagnoza nepravilna, kar obžaluje.

Sorodniki pokojnega Stojanovića od UKC Maribor terjajo 203.322 evrov odškodnine, še piše Večer.

Deli novico:

Smrtnost  |  08 .03. 2018 ob  07: 12
1. Vzrok: odpoved srca, 2. Vzrok: rak 3. Vzrok: napaka zdravnika, ... No comment
Ivica |  07 .03. 2018 ob  16: 27
Res vsak ki se zdravi v bolnici zboli, bakterije,sepse, virusi.....čudno, čudno.
Stalnica |  07 .03. 2018 ob  13: 51
Zboleti v bolnišnici je postalo neki vsakdanjega...a se pravilno čisti in razkuzuje v bolnicah