Nadzorni svet NLB je sprejel poročilo komisije za revizijo, ki je ugotovila, da imenovanje predsednika uprave Janka Medje ni bilo vzorčno povezano z najemom kadrovske agencije Korn Ferry. Ta tako ostaja na čelu največje banke v Sloveniji, ki je v polletju ustvarila 85,5 milijona evrov izgube.
V prvem polletju je NLB dosegla dobiček pred rezervacijami v višini 35,3 milijona evrov. Na rezultat po davkih, ki je bil negativen v višini 85,8 milijona evrov, so vplivale predvsem oblikovane oslabitve in rezervacije ter nižji neto obrestni prihodki. Skupina NLB je pred rezervacijami dosegla dobiček v višini 35,1 milijona evrov, po davkih pa je bil rezultat negativen v višini 91 milijonov evrov.
Nadzorni svet, ki je imel v četrtek maratonsko sejo, je pod vodstvom Franceta Arharja sprejel poročilo komisije za revizijo, pri čemer je ugotovil, da na podlagi poročila centra notranje revizije, nekdanje predsednice komisije ter ustnega poročanja predsednika uprave Medje in direktorice centra notranje revizije Polone Kurtevski ugotavlja, da imenovanje predsednika uprave ni bilo vzročno povezano z najemom kadrovske agencije Korn Ferry International in da se za njegovo imenovanje agenciji ni plačalo nobenega honorarja.
Ob tem nadzorni svet na podlagi ugotovitev interne revizije od uprave pričakuje, da bo v sodelovanju z notranjo revizijo in pogodbenimi partnerji odpravila nekatere procesne in organizacijske pomanjkljivosti, ugotovljene v poročilu, so danes sporočili iz NLB.
"Nadzorni svet je na podlagi vseh obravnavanih tematik ugotovil, da je za banko v tem trenutku in širših razmerah ključno, da se osredotoči na izvajanje ključnih prioritet izvajanja ukrepov ter v skladu z regulativo na kakovostno delo s strankami in zaposlenimi, na izvedbo nujnega programa prestrukturiranja banke v skladu z dolgoročnimi cilji povratka h dobičkonosnosti in vzdržni uspešnost," so po navedbah banke ocenili njeni nadzorniki.