S projektom Solum do promocije tipičnih lokalnih izdelkov na Goriškem

Goriška

Z zaključno konferenco so v sredo sklenili čezmejni projekt Solum, ki je bil od novembra 2011 namenjen promociji in povezovanju ponudnikov tipičnih lokalnih izdelkov in pridelkov projektnega čezmejnega območja na Goriškem. Po besedah koordinatorke projekta pri vodilnem partnerju Tee Podobnik so uresničili vse vnaprej opredeljene cilje.

Poleg spletne strani, kjer so vsi ponudniki zbrani na enem mestu, so pripravili še promocijske filme, brošure in ostala promocijska orodja. S temi želijo projektni partnerji ponudnikom tipičnih lokalnih izdelkov in pridelkov ter vinarjem olajšati promocijo in omogočiti predstavitev celotnega območja tudi po koncu trajanja projekta.

"Zbrali smo bazo ponudnikov, ki obsega več kot 400 ponudnikov in vinarjev s celotnega območja, izdelali smo spletno stran, pripravili pet avdiovizualnih predstavitev območja, za vsak dogodek posebej pa smo izdelali promocijsko gradivo. Skupno smo izvedli 60 promocijsko-degustacijskih dogodkov, 24 tečajev na temo enogastronomije in dve konferenci na temo lokalno tipične ponudbe," je povedala Podobnikova.

Projekt Solum je bil vreden skoraj 1,2 milijona evrov

Najpomembnejša pa je bila ureditev dveh promocijsko-degustacijskih prostorov v Ajdovščini in Novi Gorici. Projekt Solum je bil vreden skoraj 1,2 milijona evrov. "Vsi partnerji pri projektu smo dobro sodelovali, spletli smo prijateljske in gospodarske vezi, ki so dobra osnova za nadaljevanje sodelovanja," je še povedala Podobnikova in dodala, da so vse dogodke v Mestni občini Nova Gorica tako ponudniki kot obiskovalci dobro sprejeli, zato si obetajo nadaljevanja projekta s podobnimi aktivnostmi.

"Vsekakor si ob zaključku obetamo nadaljevanje aktivnosti in že razmišljamo o prihodnjih usmeritvah na razvoju podeželja, turizma in razvoju tipičnih produktov v naši občini. Po 30. marcu, ko bo projekt formalno zaključen, bomo delali na ohranjanju in nadgradnji pestrosti ponudbe na lokaciji vinoteke in degustacijskega centra v središču Nove Gorice," pa je dejala vodja projektne pisarne na novogoriški občini Andreja Trojar Lapanja.

Pri nadgradnji projekta Solum se usmerjajo na programe teritorialnega sodelovanja, ki jih pripravlja Slovenija v sodelovanju z EU. Znotraj teh želijo pripraviti povezavo lokalnih skupnosti s podporno svetovalnimi institucijami ter institucijami na področju raziskav in razvoja.

Deli novico: