V Sečoveljskih solinah so se odprle nove "mini terme", ki so, kot pravijo v podjetju Soline d. o. o., edinstvene v Evropi. Gre za Thalasso Spa center Lepa Vida, ki bo nudil posebno doživetje znotraj solin, vključeval pa bo vse od kopanja do masaž in terapevtskih tretmajev z blatom in slanico.
Ideja o tovrstnih termah se je porodila že davnega leta 2004. Bivši direktor družbe Soline d. o. o. Alojz Jurjec je začel z zbiranjem potrebne dokumentacije, predvsem pa s prepričevanjem odgovornih na Telekomu Slovenije (lastnici družbe Soline), da se investicija izplača. Pred dvema letoma so dobili gradbeno dovoljenje, lani meseca marca pa začeli z gradnjo, ki je potekala vse do letošnjega maja.
"Sprva smo ocenjevali investiciji na milijon evrov, na koncu smo za vse porabili milijon in pol. A težko je bilo natančno oceniti takšno zadevo, ki je še nihče ni postavil. Naredili pa smo tudi nekaj dodatnih del, na katera sprva nismo računali," je pojasnil Klavdij Godnič, direktor podjetja Soline d. o. o.
Za gradnjo so bili uporabljeni najboljši materiali, vodilo pa je bilo to, da se uporablja predvsem naravne materiale. Les, kamen, blato. To, kar se najde v solinah. "Imamo najmodernejše tehnološke rešitve. Vsi materiali so prilagojeni ekstremno slanim pogojem. Vsa voda je slana, vendar filtrirana in po potrebi ogreta," je dejal Boris Strajnar, vodja projekta.
Terme so sedaj "razdeljene" v tri sklope. Prvi zajema bazen za kopanje in tri Kneipove bazenčke. Za uporabo je potrebno odšteti 18 evrov za dve uri oziroma 30 za štiri ure. V drugem sklopu je masažni del. Storitve se doplačajo. Najcenejša masaža stane 23, najdražja pa 40 evrov. V terapevtskem delu, kjer so na voljo tretmaji s fangom in slanico, se cene storitev gibljejo med 15 in 20 evrov. Dostop je možen prek krajinskega parka ali z barčico, vendar ne v lastni režiji, ampak le z organiziranim prevozom.
Terme bodo v enem dnevu lahko sprejele 300 gostov, največ 55 hkrati. Da se bo investicija povrnila v desetih letih, v podjetju Soline računajo na to, da bodo imeli dnevno vsaj 100 gostov, obratovali bodo predvidoma od maja do septembra, približno 100 dni. "Odvisni smo od vremena. Letos je maj zelo čuden in hladen, upamo, da se bo to spremenilo," je še pojasnil Godnič.
Več iz rubrike Morje:
Za zaračunavanje dostopa do vode ni pravnih podlag
Se pravi dejansko dobiš samo 4 ure plavanja in sončenja za ta denar ? Težko jim bo zneslo .....bi morali dodat pa še kakšno ponudbo zraven, recimo zastonj brisače ob bazenu , koplane plašče, zagotovljen ležalnik, 1 pijačo, ogled solin, muzeja ... karkoli.
Kaj mi lahko nekdo obrazloži kje jim je uspelo za ta projekt porabit 1.5 mio eur?
Če odštejemo razne svetovalne, pravne in morda še P.R. pogodbe tak projekt ne more stat več kot 400 - 500.000 eur
Ni čudno da potem kao "projekt ni rentabilen" in ga bodo prodali pinku palinku za 2 črna in 2 bela
Cena in ponudba?!
Preden bi se lotil trzenja in marketinga bi ves personal poslal na enotedenski oddih v Mioni Pezzato, Bagni di Bormio,Capri, Roanacher Termen hotel itd., tako da bi lahko razumeli kako in zakaj postaviti doloceno ceno.
Zalostno je to, da se razmislja samo koliko gostov lahko na dan sprejmejo ker marsikdo bo prisel iz radovednosti enkrta ali dvakrat... in kaj potem?! Potem pa bo sledila valorizacija s promocijami......na enem lezalniku bodo kulturni ljudje potrebni relaxa, na drugem bodo pa ljudje s telefoni, sendvici, ko bodo stopili v vodo bodo puscali madeze od kreme, kricanje......
Kam naj damo svoje otroke stare 10. in 13 let, ki so navajeni spa kulture? Ah....Portoroz je bil in zal ga ne bo nikoli vec...