Odbojkarice Go Volleya izgubile proti Mariborčankam

Goriška

Odbojkarice Nove KBM Branika so v drugi tekmi polfinala 1. DOL za ženske v Novi Gorici premagale Go Volley s 3:0 (22, 18, 19) in se z izidom 2:0 v zmagah uvrstile v finale.

Državne prvakinje iz Maribora so se že v prvi tekmi prepričale, da nimajo opravka z drugorazredno ekipo, ampak s spoštovanja vrednim Go Volleyjem. O kakovosti tekmic so se lahko prepričale še enkrat, tudi tokrat niso imele lahkega dela, toda v drugih dveh nizih so vendarle dokazale, da so zaenkrat precej boljše tekmice.

V prvem nizu pa tega ni bilo ravno za videti. Na očeh reprezentančnega selektorja Bruna Najdiča, sicer trenerja gostij, je v domači vrsti blestela Teja Bavdaž, ki je s servisi in bloki praktično sama držala korak s tekmicami. Z njenim asom so domače v izenačenem nizu povedle z 20:19, po dveh zaporednih blokih Tine Grudine je bilo na semaforju tudi 22:20, kar pa ni bilo dovolj za zmago v prvem nizu. Razpoložena Iza Mlakar je s tremi zaporednimi točkami poskrbela za preobrat, piko na i pa je s prvim tempom postavila Marina Kaučič.

Tudi v drugem nizu so se domače dolgo časa enakovredno borile, po spet odličnih servisih Bavdaževe vodile z 10:9, nato pa jih je s servisi načela Sara Najdič. Ko je njene začetne udarce v napadu nadgradila še Mlakarjeva, je bilo jasno, da Primorke pravih možnosti nimajo. Do konca je ob servisih Ele Pintar razlika samo še rasla, ustavila se je na plus sedem.

Novogoričanke se niso predale

Še najmanj odpora so domače nudile v tretjem nizu. Ob prvem tehničnem odmoru je bilo 5:8, po asu Pintarjeve še 7:14, že takrat se je dalo slutiti, da bodo v finale napredovale Mariborčanke, Novogoričanke se sicer niso predale, približale so se na tri točke zaostanka, toda blok Sare Planinšec jim je spet vzel voljo, kar sta Mlakarjeva in Američanka Sarah Ammerman samo še kaznovali.