Usoda Gorice v prvi ligi ostaja na nitki

Goriška

Nogometaši Gorice in Aluminija so se na prvi tekmi kvalifikacij za popolnitev Prve lige Telekom Slovenije razšli z 0:0. Povratna tekma v nedeljo ob 17. uri v Kidričevem.

Gorica se je prvič v zgodovini znašla v kvalifikacijah za obstanek, pred domačimi navijači pa kljub temu, da je imela večino tekme terensko premoč, ni dosegla želenega zadetka.

Prečka tik ob koncu tekme

Gorica, ki ob Mariboru in Celju kot edina igra ves čas v prvoligaški konkurenci, je najlepšo priložnost zapravila tik pred koncem tekme, ko je zadela prečko.

Na drugi strani je tudi Aluminij imel svoje priložnosti, čeprav jih ni izkoristil, pa bo zadovoljen pričakal nedeljski odločilni obračun.

Novogoričani so imeli v prvem polčasu terensko premoč, ki pa je niso znali unovčiti. Šele v končnici polčasa so sprožili nekaj konkretnejših strelov, predvsem prek Dejana Žigona in Matije Široka, a je ostalo pri 0:0.

Goričani s pobudo tudi v drugem polčasu

Tudi v uvodu drugega polčasa so imeli gostitelji prevlado na igrišču, toda brez učinka. Zato pa je v 71. minuti lepo priložnost zapravil Aluminij, natančneje Lovro Bizjak, čigar prodor je ustavil domači vratar Grega Sorčan.

V nadaljevanju so gosti izpeljali nekaj protinapadov, ki pa niso ogrozili domačih vrat, David Lonzarič in Denis Topolovec sta ob koncu sprožila strela v okvir vrat, a tudi ta sta bila preslaba za spremembo izida, tako kot nov Bizjakov poskus že v sodniškem dodatku.

Prečka v četrti minuti dodatka

Že v četrti minuti dodatka pa so bili Novogoričani najbližje zmagi, saj je Alen Jogan zadel prečko po podaji iz kota in odbiti žogi.