Krka močno premagala Go Volley

Goriška

Odbojkarji Krke so v tekmi 8. kroga 1. DOL za moške v Novi Gorici premagali Go Volley s 3:0

Odbojkarji Krke so v derbiju začelja prišli do pomembne zmage, druge zaporedne in tudi druge na gostujočem terenu. Najbrž so proti mladim Novogoričanom pričakovali težje delo, Go Volley je namreč doslej tekmecem na domačem terenu nudil vsaj dostojen odpor. Tokrat tega ni bilo, domači so bili namreč preslabi v napadu, tudi v obrambi pa niso naredili dovolj, da bi se izognili zanesljivemu porazu. Gosti iz Novega mesta so odlično servirali, predvsem velja to za Luko Brulca, pomoč pa je imel tudi pri Mihi Bregarju, ki je za nameček držal še čvrst blok, z njim je dosegel tudi pet točk. Novogoričani je očitno voljo odvzel že prvi niz, v katerem so do končnice zanesljivo vodili, nato pa padli v dolgo trajajočo krizo, iz katere več niso mogli izstopiti.

Tekma se je začela z asom Gašperja Puclja, nato pa so tri zaporedne točke dosegli domači, ki so ob drugem tehničnem odmoru vodili s 16:11. Ko jih je Andraž Paliska popeljal v vodstvo z 18:12, je bilo videti, da bodo brez težav prišli do zmage v prvem nizu, a se jim je ustavilo. Napake so se kar vrstile in Bregar je po seriji odličnih servisov Brulca z blokom izid izenačil na 18:18, sledile pa so še štiri zaporedne točke, serijo je z novim blokom končal Martin Kosmina.

Slabo se je začel tudi drugi niz

Črne minute Novogoričanov so se nadaljevale tudi v drugem nizu, ko so Dolenjci najprej povedli s 4:0, po točki Kosmine pa so vodili že 14:4. Jasno je bilo, da gostitelji v drugem nimajo več možnosti, da bi lahko podaljšali tekmo, so morali počakati na tretji niz. Na njegovem začetku so sicer za kratek čas ustavili nalet Krke, toda po izidu 3:3 je ta spet ušla in zanesljivo vodila vse do konca.